Zakup biletów przez internet

20 sierpnia 2018
Aktualizacja: 25 września 2020

Kupujesz bilet przez Internet? Zapoznaj się z: informacją o przetwarzaniu danych osobowych przez Tatrzański Park Narodowy (tutaj), Regulaminem usługi ebiletów oraz Regulaminem parkingu w rejonie Morskiego Oka – jeśli korzystasz z usługi rezerwacji miejsca parkingowego online, która jest wymagana od osób chcących dostać się własnym samochodem na parkingi najbliżej wejścia na szlak. Więcej informacji


Parkingi w rejonie Morskiego Oka. Pytasz? Odpowiadamy:

  1. Jak dokonać rezerwacji miejsca parkingowego w rejonie Morskiego Oka?

Rezerwacji należy dokonać za pośrednictwem strony tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety. To szybki i łatwy sposób.  
 

  1. Czy rezerwacja online dotyczy także parkingu na Łysej Polanie? 

Tak. Teren niestrzeżonego parkingu w rejonie Morskiego Oka stanowi ogrodzony obszar na Palenicy Białczańskiej, Łysej Polanie oraz w wyszczególnionych terminach na poboczu drogi pomiędzy Łysą Polaną a Palenicą Białczańską, a także przy budynku dawnej Strażnicy. 


  1. Czy jest możliwość zaparkowania na parkingach w rejonie Morskiego Oka bez rezerwacji? 

Wyłącznie w sytuacji, kiedy do północy dnia poprzedzającego nie zostaną wyprzedane wszystkie miejsca online. Nie zalecamy jednak podejmowania takiego ryzyka, ponieważ może nas spotkać przykra niespodzianka. Tylko rezerwacja online daje gwarancję miejsca.   
 

  1. Czy mogę dokonać zwrotu rezerwacji lub zmiany terminu?

Tak. Należy to zgłosić najpóźniej do godziny 12.00 dnia poprzedzającego rezerwację na adres ebilety@tpn.pl


  1. Ponieważ pogoda jednak nie dopisała, nie pojechaliśmy do Morskiego Oka, czy mogę otrzymać zwrot za niewykorzystane miejsce parkingowe?

Nie, w takiej sytuacji nie ma możliwości zwrotu, miejsce było zarezerwowane przez cały dzień. Zwrot lub zmianę terminu należy zgłosić najpóźniej do godziny 12.00 dnia poprzedzającego rezerwację na adres ebilety@tpn.pl – niezależnie od przyczyn rezygnacji bądź zmiany terminu.


  1. Przyjadę jednak innym samochodem. Czy mogę zmienić nr rejestracyjny podany w zamówieniu? 

Tak. Należy to zgłosić najpóźniej do godziny 12.00 dnia poprzedzającego rezerwację na adres ebilety@tpn.pl


  1. Nie dostałem potwierdzenia rezerwacji na mejla, co zrobić? 

Przede wszystkim przeszukać SPAM, jeśli tam go nie ma, należy skontaktować się z nami pod adresem ebilety@tpn.pl.  Sprawdzimy, czy w zamówieniu na przykład nie podano błędnego adresu i wyślemy potwierdzenie ponownie.  


  1. Co mam zrobić z potwierdzeniem rezerwacji? 

Należy je wydrukować lub zapisać w telefonie (lub innym urządzeniu mobilnym)  i po przyjeździe okazać obsłudze parkingu. Wczytywanie na miejscu może okazać się niemożliwe z powodu  problemów z zasięgiem w rejonie Łysej Polany i Palenicy Białczańskiej.  


  1. Czy mam możliwość wyboru parkingu, na którym postawię samochód? 

Nie, rezerwacja obejmuje łącznie obszar: na Palenicy Białczańskiej, Łysej Polanie oraz w wyszczególnionych terminach na poboczu drogi pomiędzy Łysą Polaną a Palenicą Białczańską, a także przy budynku dawnej Strażnicy. O miejscu zaparkowania decyduje kolejność przyjazdu, po to aby w tym rejonie ruch przebiegał w miarę możliwości płynnie.   


11.  Od której godziny parking jest czynny? 

W okresie od 1 marca do 30 listopada parking jest czynny od świtu do zmierzchu. Aktualnie świta ok. godziny 5.30, czyli już od tej godziny można parkować z rezerwacją. W przypadku tak wczesnego przyjazdu należy wykupić online także bilet wstępu, ponieważ kasy są jeszcze zamknięte.  


12.  Czy jeśli przyjadę na parking na przykład dopiero o 15, to miejsce nadal będzie na mnie czekało?  

Tak, zarezerwowane miejsce czeka przez cały dzień.  


13.  O której przyjechać na parking, aby ominąć korki?  

To zależy od pogody. W słoneczny dzień korki tworzą się już dość wcześnie rano, choć w ostatnich dniach obserwujemy poprawę tej sytuacji. Najlepiej dojechać na miejsce nie później niż 8.00.  


14. Ile kosztuje rezerwacja miejsca parkingowego?  

Rezerwacja jednodniowa kosztuje 30 zł. Jest ważna w godzinach działania parkingu.  


15.  Czy jako osoba z niepełnosprawnością mam możliwość zarezerwowania miejsca na Palenicy Białczańskiej 

Na parkingu Palenica Białczańska jest wydzielonych 9 miejsc bezpłatnych dla osób legitymujących się ważną kartą parkingową osoby niepełnosprawnej. Te miejsca nie wymagają rezerwacji online. Dotychczas nie zdarzyła się sytuacja, by ta liczba okazała się niewystarczająca. Jeśli po zajęciu 9 miejsc dojechałaby kolejna osoba niepełnosprawna, obsługa parkingu znajdzie dodatkowe miejsce przy budynku Strażnicy (tuż przy parkingu głównym).  


16.  Mam kilkudniowy nocleg w schronisku, co mam zrobić w takiej sytuacji?  

Zarezerwować bilet kilkudniowy, jest już taka możliwość w systemie rezerwacyjnym.   


17.  Zarezerwowałem kilkudniowy pobyt w schronisku. Co jeśli na część z tych dni nie ma już wolnych miejsc na parkingu w systemie rezerwacji? 

W takim wypadku najlepiej zarezerwować miejsce na pierwszy dzień, a po przyjeździe na parking poinformować obsługę o dłuższym pobycie. W takiej sytuacji jest możliwość dopłaty na miejscu i otrzymania tradycyjnego paragonu.   


18.  Czy mogę zaparkować busem na parkingach w rejonie Morskiego Oka? 

Bus do 9 osób łącznie z kierowcą traktowany jest jako samochód osobowy i może parkować na tych parkingach. Przypominamy, że parkingi w rejonie Morskiego Oka przeznaczone są wyłącznie dla samochodów osobowych i motocykli. Wyjątek stanowią busy wykonujące transport wahadłowy.  


19.   Nie udało mi się zarezerwować miejsca na wybrany dzień, co mam zrobić? 

Jeśli nie można wycieczki przełożyć na kolejny dzień, są jeszcze inne opcje. W okresie wakacyjnym uruchomione były alternatywne parkingi w Białce Tatrzańskiej przy Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska, w Bukowinie Tatrzańskiej przy Stacji Narciarskiej Rusiń-Ski oraz w rejonie Polany Zgorzelisko przy Górnej Stacji Narciarskiej Małe Ciche, skąd kursował regularny transport publiczny. Teraz ta opcja jest już niedostępna, ale można skorzystać z transportu publicznego z miejscowości, w której się Państwo zatrzymali. 


20.  Czy jeśli przyjadę pod wieczór (mam zarezerwowany nocleg w schronisku), za pierwszy dzień również płacę 30 zł?

Tak, ponieważ miejsce zarezerwowane jest na cały dzień. 


21.   Czy autokar może przywieźć i wysadzić grupę na Palenicy Białczańskiej?

Tak, autokar może przywieźć grupę na parking na Palenicy Białczańskiej i tam ją zostawić, a następnie odjechać na inny parking. Parkingi w rejonie Morskiego Oka przeznaczone są wyłącznie dla samochodów osobowych i motocykli.


22.  Czy na inne parkingi przy wejściach do Tatrzańskiego Parku Narodowego również muszę zarezerwować miejsce online?

Nie, rezerwacja online dotyczy tylko parkingów w rejonie Morskiego Oka. 


23.  Jak otrzymać fakturę za zakup biletu?

Wypełniając formularz zamówienia na stronie tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety, należy zaznaczyć pole Chcę otrzymać fakturę i wpisać dane. 


Jeśli masz więcej pytań, zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem usługi ebiletów oraz Regulaminem parkingu w rejonie Morskiego Oka lub do kontaktu mejlowego ebilety@tpn.pl lub telefonicznego +48 885 989 427.


Bilety wstępu można kupić również za pośrednictwem aplikacji SkyCash i mPay.

W sprzedaży dostępne są następujące bilety TPN: jednorazowe ulgowe za 3,00 zł, normalne za 6,00 zł, 7-dniowe ulgowe za 15,00 zł i normalne za 30,00 zł oraz bilety dla grupy do 10 osób – ulgowe za 27,00 zł i normalne za 54,00 zł.

Aplikację SkyCash można pobrać za darmo z Google PlayApp Store, jak również po wpisaniu w przeglądarce internetowej telefonu adresu skycash.com.

Aplikację mPay można pobrać za darmo z Google Play i App Store, Microsoft, jak również po wpisaniu w przeglądarce internetowej telefonu adresu app.mpay.pl.

Na terenie Parku nie zawsze jest dostępny internet. Zachęcamy do zakupu biletu jeszcze przed wyruszeniem w Tatry – w miejscu zakwaterowania.
Kontrola biletu na punktach wejścia może odbywać się „offline”.

        

Regulamin usługi SkyCash.
Regulamin usługi mPay.Szczegółowy cennik biletów i opłat parkingowych.

Regulamin usługi ebiletów.

Regulamin parkingu w rejonie Morskiego Oka.

Parkingi w rejonie Morskiego Oka. Pytasz? Odpowiadamy.Drukuj