Tatrzański Park Narodowy - Logo

Ministerstwo Środowiska
Tatry

Zimowe szkolenia

Szkolenie dla przewodników i instruktorów prowadzących zimowe wycieczki i szkolenia w Tatrach


Wyposaż swoich klientów nie tylko w umiejętności techniczne, ale i wiedzę o wywieraniu jak najmniejszego wpływu na przyrodę podczas uprawiania skituringu.

  


Zima to trudny okres dla tatrzańskich zwierząt – czas mniejszej dostępności pożywienia, oraz zmagań z mrozem i śniegiem. Jest kilka strategii jak tę długą zimę przetrać. Zwierzętom pomagają w tym różne ciekawe przystosowania. Zwiększający się szybko ruch turystyczny i skiturowy nie pozostaje bez wpływu na przyrodę. W końcu człowiek i tatrzańskie zwierzęta korzystają z jednej przestrzeni. Warto być świadomym tych zjawisk i relacji, aby umieć zmniejszyć nasz wpływ jaki wywieramy na przyrodę podczas zimowych aktywności, ale także przekazać tę wiedzę osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze skiturami.


Zapraszamy wszystkich przewodników i instruktorów prowadzących zimowe wycieczki i szkolenia w Tatrach na godzinne szkolenie prowadzone przez edukatorów Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Terminy szkoleń:


26.01.2022 godz. 17.00 – wykład w CEP TPN – Tomasz Skrzydłowski


27.01.2022 godz. 17.00 – webinar – Jan Krzeptowski-Sabała


02.02.2022 godz. 17.00 – WYKŁAD ODWOŁANY z powodu sytuacji pandemicznej. 


03.02.2022 godz. 17.00 – webinar – Jan Krzeptowski-Sabała

 
09.02.2022 godz. 17.00 – webinar – Jan Krzeptowski-Sabała
 
 

Szkolenia zdalne odbędą się na platformie Zoom. Szkolenia stacjonarne w Centrum Edukacji Przyrodniczej przy ul. Chałubińskiego 42a. Oba szkolenia - wykład i webinar - mają bardzo podobną tematykę.

Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy - link do formularza TUTAJ

Jeśli komuś nie odpowiada żaden z tych terminów lub godzina to jest możliwość zorganizowania kolejnych szkoleń. Prosimy przesyłać takie informacje na adres jkrzeptowski@tpn.pl.

Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Polityka prywatności