3 sierpnia 2018

Gotowi w góry

W nazwie „Gotowi w góry” zawiera się główny cel projektu: informowanie turystów, jak przygotować się do wędrówek po Tatrach, jeszcze przed wyruszeniem na szlak.

Wynik badań pokazują, że bardzo wielu turystów odwiedzających Tatry i Podhale szuka informacji o górach w miejscu zakwaterowania. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie w 2016 roku Tatrzański Park Narodowy uruchomił program współpracy z lokalnymi kwaterodawcami. Bierze w nim udział 100 obiektów: hoteli, pensjonatów i kwater prywatnych.

W obiektach noclegowych umieszczane są zestawy tablic z informacjami o tym jak przygotować się do wycieczki, zasadami obowiązującymi w Tatrzańskim Parku Narodowym a także komunikatami o prognozie pogody, warunkach na szlakach, zagrożeniach i aktualnościach. Komunikaty te są przesyłane do kwater e-mailem codziennie rano. Kwaterodawcy otrzymują również materiały edukacyjne dla turystów i mają możliwość zakupu specjalnie przygotowanych materiałów informacyjnych. Obiekty, które biorą udział w programie mają oficjalny tytuł partnera TPN i są promowane na stronie internetowej Parku. Udział w programie jest bezpłatny. Współpraca odbywa się na podstawie umowy barterowej.

Uwaga!

Rusza drugi nabór partnerów do programu "Gotowi w góry". Kwaterowawców zainteresowanych przystąpieniem do programu zapraszamy do kontaktu pod adresem mejlowym gotowiwgory@tpn.pl. Informacje o programie można uzyskać pod numerem 669 633 647. Ilość miejsc jest ograniczona.


Drukuj