Zasady rejestracji i zapisów na zadania

18 stycznia 2020
Aktualizacja: 24 stycznia 2022

Kilka formalności zanim rozpoczniesz wolontariat.

  • A Ty, kiedy zostaniesz wolontariuszem?

    A Ty, kiedy zostaniesz wolontariuszem?

1. Rejestracja

Najpierw rejestrujemy się w serwisie TPN (prawy górny róg strony) podając adres e-mail. Dostajemy e-maila z linkiem aktywacyjnym, klikamy i gotowe - mamy już aktywne konto. Uwaga, założenie konta nie jest równoznaczne z zapisem na zadanie.

2. Zapisy na zadania

Na wolontariat przyjmujemy wyłącznie osoby pełnoletnie.
Wyjątkiem jest wolontariat szkolny oraz rodzinny. Nie ma górnej granicy wieku, jeśli tylko zdrowie na to pozwala.

Po zalogowaniu się do konta możemy zapisać się na zadanie, szkolenie lub inne wydarzenie. Podajemy dodatkowo numer telefonu, datę urodzenia, rozmiar odzieży służbowej, wybieramy dzień przyjazdu i wyjazdy z kwatery (w przypadku korzystania z bezpłatnego zakwaterowania TPN) oraz numer rejestracyjny, jeśli planujemy przyjazd swoim samochodem. Jest też możliwość podania dodatkowych informacji w komentarzu zgłoszenia. Zadania/wydarzenia, na które się zapisaliśmy, pojawiają się na naszym koncie. System poinformuje nas o zbliżających się terminach, a dane o naszej aktywności zapiszą się w historii. W przypadku rejestracji osób, które były lub są Wolontariuszami - ich historie będą systematycznie uzupełniane. W każdym momencie możemy poprosić o zaświadczenie o udziale w wolontariacie, które zostanie wysłane skanem na adres e-mail. Po wyrażeniu zgody, można otrzymywać na skrzynkę e-mailową wolontariacki newsletter.

Dane tych osób, których zgłoszenie na zadanie nie zostanie zakwalifikowane, zostaną usunięte z bazy wolontariuszy. Nadal aktywna pozostanie natomiast sama rejestracja oraz konto w serwisie TPN.

Każda osoba wysyła indywidualnie swoje zgłoszenie.
W przypadku wolontariatu rodzinnego zgłoszenie wysyła "lider", a w komentarzu zostawia informację o pozostałych członkach rodziny, które wezmą udział w wolontariacie.

3. Wolontariat grupowy

W wolontariacie można brać udział indywidualnie lub grupowo. Będą specjalne zadania przygotowane dla większych grup. Przez "grupę" rozumiemy firmę, stowarzyszenie, drużynę harcerską itp. Grupą nie jest "paczka" znajomych. W przypadku zgłaszania grupy, prosimy o bezpośredni kontakt z koordynatorem wolontariatu e-mailem na adres wolontariat@tpn.pl

Powodzenia i do zobaczenia na wolontariacie :)

Prosimy o zapoznanie się z zasadami przetwarzania danych osobowych przez TPN w związku ze zgłoszeniami na wolontariat tutaj

Drukuj