Materiały szkoleniowe dla Wolontariuszy

14 stycznia 2020
Aktualizacja: 24 stycznia 2022

Wiele zadań powierzanych Wolontariuszom wymaga wiedzy z zakresu przyrody (umiejętność rozpoznawania gatunków i interpretacji zjawisk zachodzących w przyrodzie) oraz jej ochrony w parku narodowym. Wiedzą tą dzielimy się z turystami w czasie patroli, prelekcji na szlakach czy udostępniania ekspozycji muzealnych.

  • Szkolenie

    Szkolenie

Zachęcamy Wolontariuszy do podnoszenia swoich kwalifikacji poprzez udział w szkoleniach, lekturę wydawnictw TPN oraz innych, np. przewodników turystycznych i zapoznawanie się z informacjami na stronie internetowej. Mając większą wiedzę i doświadczenie można wykonywać w TPN bardziej odpowiedzialne zadania jak edukacja czy informacja turystyczna.

W tym miejscu znajdziecie materiały szkoleniowe przygotowane specjalnie dla Wolontariuszy. Mają one służyć głównie osobom, które zaczynają swoją przygodę z Tatrami i Wolontariatem dla Tatr. Warto się z nimi zapoznać przed przyjazdem na wolontariat.  Pomogą one także przygotować się do testów kwalifikacyjnych. Systematycznie będziemy publikować nowe zagadnienia.

Zapraszamy na kanał wideo na portalu YouTube. Udostępniamy na nim opisane panoramy z tatrzańskich szczytów, ciekawe filmy przyrodnicze, edukacyjne, informacyjne i promocyjne związane z Tatrami i działalnością naszego Parku. Są także szkolenia/wykłady w formie webinarów z przyrodnikami, przewodnikami tatrzańskimi, pracownikami TPN oraz z ratownikami TOPR.


Zielony świat Tatr View more presentations from TPNprezentacje.


Przyroda nieożywiona TatrView more presentations from TPNprezentacje.

 

Dlaczego na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego nie wolno wprowadzać psów

Dlaczego nie można chodzić po szlakach nocą

Dlaczego nie można dokarmiać dziko żyjących zwierząt

Dlaczego Tatrzański Park Narodowy pobiera opłaty wstępu

Dlaczego w Tatrzańskim Parku Narodowym drewno w lesie się „marnuje”

Dlaczego w Tatrzańskim Parku Narodowym nie ma koszy na śmieci

Dlaczego w Tatrzańskim Parku narodowym nie wolno schodzić ze szlaków

Dlaczego w Tatrzańskim Parku Narodowym nie zwalcza się korników

Dlaczego w Tatrzańskim Parku Narodowym wycina się drzewa

Dlaczego warto odwiedzić Tatrzański Park Narodowy


Drukuj