Wiosenny wolontariat

22 marca 2021
Aktualizacja: 30 listopada 1999

W Tatrach nadal panują warunki zimowe, ale wraz z nadejściem wiosny pojawią się pierwsze zadania dla wolontariuszy.

  • Kodeks miłośnika krokusów

    Kodeks miłośnika krokusów

Pytacie, kiedy będziecie mogli przyjechać na wolontariat? Otóż wraz z topniejącym śniegiem pojawią się śmieci i zaczną kwitnąć krokusy na polanach. Póki co, to warunki w pełni zimowe, więc pierwsze zadania pojawią się dopiero po świętach, w pierwszej połowie kwietnia. Wtedy też liczymy na Waszą pomoc przy sprzątaniu śmieci ze szlaków oraz podczas weekendów na Krokusowym Patrolu na Polanie Chochołowskiej i na Kalatówkach. Oferujemy bezpłatne zakwaterowanie w ośrodku wolontariuszy "Storczyk" w Kirach, ale pamiętajcie zabrać ze sobą ciepły śpiwór.
Rekrutację rozpoczniemy w przyszłym tygodniu - w zakładce "Zadania" będzie możliwe wysłanie swojego zgłoszenia.
 
Uwaga! W związku z obecnym stanem epidemii, ze względu na ograniczoną możliwość zakwaterowania, przyjmujemy wyłącznie zgłoszenia osób, które wcześniej brały udział w "Wolontariacie dla Tatr".
W wyjątkowych sytuacjach, zgłoszenie nowej osoby będzie akceptowane, jeśli na zadanie zgłosi się razem z "doświadczonym" wolontariuszem.
 
A tymczasem zapraszamy na kanał wideo na portalu YouTube. Udostępniamy na nim ciekawe filmy przyrodnicze, edukacyjne, informacyjne i promocyjne związane z Tatrami i działalnością naszego Parku.
Drukuj