"Stacja Edukacja"

25 kwietnia 2022

Rekrutujemy Wolontariuszy do zadania Ankietowanie turystów na Kasprowym Wierchu

  • Kasprowy Wierch

    Kasprowy Wierch

Organizatorem zadania jest PKL Kasprowy Wierch wraz z TPN.

Na Kasprowym Wierchu od czerwca do września jest organizowana akcja "Stacja Edukacja". Akcja ma na celu edukowanie turystów wjeżdżających na KW m.in. na temat zasad panujących w Tatrzańskim Parku Narodowym, przyrody, meteorologii oraz historii budowy kolejki. Prelekcje wygłaszane są przez edukatorów w trzech punktach – przy wyjściu z kolejki, na Suchej Przełęczy oraz na kopule KW.

Zadania dla wolontariuszy:
- ankietowanie turystów, którzy wzięli udział w spotkaniach edukacyjnych (praca z tabletem),
- podprowadzanie turystów do trzech punktów, w których odbywają się prelekcje,
- pomoc organizacyjna,
- udzielanie informacji turystom,
- pilnowanie porządku/upominanie turystów, którzy nie przestrzegają przepisów obowiązujących na terenie TPN (palenie papierosów, poruszanie się poza szlakiem, śmiecenie, puszczanie dronów itd.).

Praca w godzinach 9.00-15.00.

Turnusy minimum dwutygodniowe. Za 5 dni pracy 2 dni wolne.
Na zadanie zapisane będą 4 osoby na każdy turnus, dzień wolny przysługuje tylko jednej osobie danego dnia. Przed przyjazdem należy określić daty dni wolnych.
Opiekunem zadania jest pracownik PKL, który będzie w kontakcie mailowym/telefonicznym przed przyjazdem na zadanie oraz przeprowadzi szkolenie przed rozpoczęciem zadania.
Zapisy i szczegóły pod linkiem: https://tpn.pl/wolontariat/zadania
*Uwaga! Można zapisać się na kilka turnusów, na dłużej niż dwa tygodnie. Oprócz bezpłatnego zakwaterowania oferowane jest również darmowe wyżywienie w formie śniadań i obiadokolacji każdego dnia przez cały pobyt na zadaniu. 

Drukuj