22 listopada 2019

Raport z Dni Wolontariatu 2019

Dziękujemy wszystkim licznie przybyłym na Dni Wolontariatu.
Dziękujemy również nieobecnym, którzy brali udział w akcji "Wolontariat dla Tatr" w 2019 roku.

  • Podsumowanie

    Podsumowanie "Wolontariatu dla Tatr" 2019 (fot. Małgorzata Siess)

W dniach 9-10 listopada br. odbyło się podsumowanie akcji „Wolontariat dla Tatr” w 2019 r. W ramach podziękowań dla przybyłych siedemdziesięciu Wolontariuszy zorganizowane zostały wycieczki: krajoznawcza (objazdowa) po Podhalu i historyczna po Zakopanem oraz wykłady: z TOPR i o wpływie ruchu turystycznego na faunę Tatr.

Podczas podsumowania nagrody dla wyróżnionych Wolontariuszy wręczył dyr TPN Szymon Ziobrowski. Nie zabrakło upominków i gorącego posiłku dla wszystkich obecnych.

Wolontariuszami Roku 2019 zostały: Klaudia Marzec i Katarzyna Kondrat.
Wyróżnieni zostali: Edyta Figiela, Justyna Dębicka, Grażyna Hałaburda, Marcelina Kondas, Daria Skrzypek, Karolina Kukowska, Sebastian Piesik.
Szczególne wyróżnienie dla Marka Aftyki oraz Andrzeja Olejniczaka (11 oraz 10 lat "Wolontariatu dla Tatr").

W tegorocznej akcji wzięło udział 348 indywidualnych Wolontariuszy z kraju i zagranicy (Słowacja, Ukraina, Niemcy, UK). Przepracowali na rzecz Parku ponad 12 tys. godzin sprzątając szlaki turystyczne, promując program edukacyjny „Przyjaciel TPN”, zajmowali się obsługą Sali Odkryć w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, obsługą Treningowego Centrum Lawinowego, brali udział w Patrolach Krokusowych oraz patrolowali i sprzątali szklaki wokół Morskiego Oka.

To tylko główne zadania, w których uczestniczyli Wolontariusze, było ich dużo więcej i na pewno pojawią się również w przyszłym sezonie.

Dziękujemy za Waszą pracę i zaangażowanie.

Drukuj