Rangers TPN

14 maja 2021
Aktualizacja: 28 maja 2021

Wspaniałe wieści, na które czeka sporo zainteresowanych dołączeniem do grona wolontariuszy TPN - również zupełnie nowych osób.

  • Na patrolu

    Na patrolu

Pod koniec maja rozpoczniemy rekrutację na zadanie sprzątania otoczenia szlaków turystycznych oraz na "Patrol Morskiego Oka" od lipca do września. Wszystko wskazuje na to, że będziemy mogli rozszerzyć działalność wolontariatu na lato, zaoferować dodatkowe miejsca bezpłatnego zakwaterowania, ale...
mamy konkretne zadanie dla Was - "Rangers TPN" - edukacja na temat ochrony przyrody oraz przepisów obowiązujących na terenie TPN. Wasza obecność będzie niezbędna w najczęściej/najliczniej odwiedzanych przez turystów miejscach "w godzinach szczytu". Zadanie wykonywane w pojedynkę, nie będzie zespołów dwuosobowych tym razem. Zostaniecie wcześniej odpowiednio poinstruowani :)

Ranger TPN będzie dzielił się swoją wiedzą o Tatrzańskim Parku Narodowym; udzielał informacji/wskazówek o przebiegu szlaków/atrakcjach; rozmawiał z turystami o zasadach zwiedzania TPN. Sami już się domyślacie, dla kogo skierowane jest takie odpowiedzialne zadanie. Może jesteś edukatorem, Przewodnikiem Tatrzańskim, masz odpowiednią wiedzę zdobytą podczas wędrówek po Tatrach, byłeś wcześniej na wolontariacie w TPN i masz już pakiet szkoleń za sobą, masz łatwość przekazywania informacji i odporność na stres?

Każde zgłoszenie będzie weryfikowane, a z kandydatami zostanie przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna poprzez platformę zoom.

Pod uwagę będziemy brać tylko zgłoszenia od osób zdecydowanych zostać na pełen turnus.

Kontakt na mail: wolontariat@tpn.pl

Drukuj