Tatrzańskie dziedzictwo

11 kwietnia 2013

Tatrzański Park Narodowy oraz Muzeum w Kieżmarku uczestniczą w realizacji projektu pod nazwą "Tatrzańskie dziedzictwo". Projekt przewiduje wymianę wystaw o tematyce tatrzańskiej pomiędzy naszymi instytucjami.

 • Logo PL-SK

  Logo PL-SK

 • Logo Region Tatry

  Logo Region Tatry

 • Logo UE

  Logo UE

 • Logo PL-SK

  Logo PL-SK

W roku 2010 pragniemy zaprezentować Państwu dwie wystawy. Od lutego do końca lipca w Muzeum w słowackim Kieżmarku pokazywana będzie wystawa "Tatry i Zakopane w czasach dra Tytusa Chałubińskiego”. Natomiast od czerwca do końca grudnia w ośrodku edukacyjnym Tatrzańskiego Parku Narodowego w Zakopanem zobaczyć będzie można ekspozycję "Turystyczne zdobywanie Tatr".


W ramach tego przedsięwzięcia zostanie także zbudowana nowa sala wystaw czasowych w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym TPN.


Informacja o projekcie

Celem projektu jest uwrażliwienie na problemy ochrony przyrody, rozpowszechnianie wiedzy na temat  walorów przyrodniczych Tatr, historii turystyki w polskich i słowackich Tatrach oraz roli Zakopanego i Kieżmarku, wzajemna  promocja ośrodków wystawienniczych, a także szerzej - Podtatrza polskiego i słowackiego jako atrakcji turystycznych w naszym regionie,  wskazanie na wspólnotę historycznego dziedzictwa, stworzenie bazy lokalowej dla przyszłej wymiany kulturalnej między TPN a ośrodkami wystawienniczymi ze Słowacji i Polski.
Projekt jest współfinansowany  przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu "Tatry" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007–2013.

Drukuj