Co nowego na wiosnę?

10 kwietnia 2013

W kwietniu Tatrzański Park Narodowy jest współorganizatorem dwóch konferencji, a jesienią warsztatów oraz sesji popularnonaukowej.

Wiosną proponujemy:


12 kwietnia
LASY TATR I PODTATRZA – PRZESZŁOŚĆ I TERAŹNIEJSZOŚĆ
Konferencja dotycząca aktualnej sytuacji w lasach Tatr i Podtatrza w nawiązaniu do sytuacji panującej w całych Karpatach oraz uwarunkowań historycznych.
Konferencja organizowana jest wspólnie ze Starostwem Tatrzańskim, a do uczestnictwa w niej zaproszeni są przedstawiciele samorządów, właściciele lasów, przewodnicy tatrzańscy oraz wszystkie osoby zainteresowane tematem. 
Szczegółowy program znajduje się tutaj.

22-24 kwietnia
Międzynarodowa konferencja poświęcona komunikacji w polskich parkach narodowych.

Konferencja organizowana jest przez Tatrzański, Karkonoski i Babiogórski Park Narodowy, Rocky Mountain National Park z USA, a także Konsulat Generalny USA w Krakowie.

Więcej szczegółów znajduje się tutaj.


A co jesienią?


Jesienią zapraszamy dwukrotnie do Zakopanego na organizowane przez Zespół Badań i Monitoringu oraz Zakład Hydrologii Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego Tatrzańskie Warsztaty Hydrologiczne oraz na przygotowywaną przez Ośrodek Dokumentacji Tatrzańskiej im. Zofii Radwańskiej-Paryskiej i Witolda Henryka Paryskiego wraz z Muzeum Tatrzańskim oraz Polskim Towarzystwem Tatrzańskim sesję popularnonaukową z okazji 100 rocznicy utworzenia Sekcji Ochrony Tatr Towarzystwa Tatrzańskiego oraz 20-lecia utworzenia MAB. Więcej informacji na temat tych wydarzeń, np. warunki uczestnictwa, zgłoszenia referatów itp., można znaleźć w załączonych komunikatach

Drukuj