Kółko Przyrodnicze

10 kwietnia 2013

Spotkania Kółka Przyrodniczego odbywają się od 2000 roku, kiedy to wspólnie z Panią Marią Zielińską - pedagogiem ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mariusza Zaruskiego w Zakopanem stwierdziłyśmy, że warto popierać zainteresowania przyrodnicze uczniów.

  • Kółko Przyrodnicze

    Kółko Przyrodnicze

  • Zdjęcia: Małgorzata Kot

    Zdjęcia: Małgorzata Kot

  • Kółko Przyrodnicze

    Kółko Przyrodnicze

Początkowo Kółko obejmowało swą aktywnością kilkoro dzieci, obecnie ponad dwadzieścioro. Najstarsi z uczestników są już studentami, lecz ciągle utrzymują z nami kontakt – spotykamy się, wspominamy wspólne wycieczki i konkursy radiowe. Jednym z pionierów Kółka był kolega Łukasz, którego pasją były pająki – dzięki niemu wiele o nich wiedzieliśmy, a przede wszystkim nikt z nas ma  arachnofobii!


Nasza praca została doceniona w 2002 roku, kiedy to 19 grudnia z rąk starosty tatrzańskiego odebraliśmy dyplomy i nagrody za drugie miejsce w konkursie na scenariusz audycji radiowej o ekologii i ochronie środowiska.


Spotykamy się w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym w soboty o dziewiątej. Podczas wycieczek poznajemy przyrodę Tatr i Podhala  i staramy się dzielić naszą wiedzą z innymi. Przynajmniej raz na kwartał prowadzimy konkursy radiowe, gości nas lokalna rozgłośnia -  Radio Alex.


Więcej informacji o działalności kółka można znaleźć tutaj.


Małgorzata Kot st. specj. ds. edukacji – opiekun

Drukuj