Źródełka Esbit

16 czerwca 2021
Aktualizacja: 30 listopada 1999

Po zeszłorocznej przerwie Tatrzański Park Narodowy ponownie uruchomił trzy zdroje wody pitnej – od tego roku nazywane Źródełkami Esbit, w których napełnicie swoją wielorazową butelkę i ugasicie pragnienie!

Zdroje włączone zostały w naszą wspólną akcję z 8a.pl #gorybezplastiku, która ma zachęcić nas wszystkich do zrezygnowania z jednorazówek i tym samym do myślenia o środowisku! Tatry co roku, szczególnie w sezonie letnim, zmagają się z dużą ilością śmieci, które zostają wyrzucane podczas turystycznych wycieczek. Z roku na rok jest nieco lepiej, to pokazuje, że wzrasta świadomość ludzi, jednak ciągle jest dużo do zrobienia i tego typu akcje są bardzo potrzebne… Dlatego wspólnie z 8a.pl postanowiliśmy kolejny raz stawić czoła problemowi śmiecenia! Po (ciągle aktualnej!) akcji #niesmiecgosciu przyszedł czas na #gorybezplastiku Mamy nadzieję, że i tym razem tłumnie do nas dołączycie i będziecie korzystać ze zdrojów w drodze na tatrzański szlak! 


Cieszymy się również, że Źródełka Esbit możemy Wam zaprezentować akurat dzisiaj! W końcu 16 czerwca obchodzimy #WorldRefillDay! Dzień ten ma nam pomóc uświadomić, że zmagamy się z ogromnym zanieczyszczeniem plastikiem oraz pokazać jak ważna dla naszej planety jest wielorazowość. Dlatego uzupełniajmy, a nie produkujmy kolejne odpady! Więcej do poczytania na temat #WorldRefillDay:

Źródełka Esbit znajdują się przy Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN (ul. Chałubińskiego 42 a), a także w Kuźnicach – jeden w zespole dworsko-parkowym (tuż nad dyrekcją TPN), drugi przy dojściu do dolnej stacji kolei linowej na Kasprowy Wierch.

Drukuj