Zostań Przyjacielem Tatrzańskiego Parku Narodowego

6 lipca 2018

Jeśli masz 3–11 lat i zamierzasz wraz z rodziną spędzić wakacje w Tatrach, dołącz do naszego programu! Dzięki niemu wędrówka po górach stanie się dla ciebie przygodą, nagrodzoną dyplomem i odznaką Przyjaciela Parku Narodowego.

 • Zostań Przyjacielem TPN

  Zostań Przyjacielem TPN

Jak zostać Przyjacielem Tatrzańskiego Parku Narodowego?

Weź darmową książeczkę z Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN w Zakopanem (ul. Chałubińskiego 42a przy rondzie Jana Pawła II) lub z budynku Wozowni (Zespół Dworsko-Parkowy obok Dyrekcji TPN, Kuźnice 1), w czasie dyżurów wolontariuszy w terenie będzie je można również pobrać przy wejściu do Doliny Kościeliskiej i przy Dróżniczówce przed Wodogrzmotami Mickiewicza na szlaku do Morskiego Oka, a następnie:

 • Jeśli masz 9–11 lat, wykonaj przynajmniej 7 zadań z książeczki.
 • Jeśli masz 6–8 lat, wykonaj przynajmniej 5 zadań z książeczki.
 • Jeśli masz 3-5 lat, weź książeczkę dla młodszych dzieci.

(Przykładowe zadania z książeczki: zadanie nr 1, zadanie nr 9)

Weź udział w przynajmniej jednej z atrakcji oferowanych przez park narodowy:

 1. Odwiedź Zespół Dworsko-Parkowy w Kuźnicach, gdzie możesz zwiedzić wystawy: „Kolekcja Kocyana” (wystawa przyrodnicza) i „Zamoyscy i ich dzieło” (wystawa historyczna).
 2. Odwiedź Centrum Edukacji Przyrodniczej w Zakopanem, gdzie znajdziesz wiele atrakcji, w tym największą makietę Tatr, dwie sale kinowe, gry multimedialne czy sztuczną jaskinię.
 3. Poznaj Tajemniczy Ogród przy Centrum Edukacji Przyrodnicze.
 4. Odwiedź Tatrzańskie Lapidarium przy ul. M. Karłowicza w Zakopanem.
 5. Poznaj Ośrodek Czynnej Ochrony Płazów i Gadów” przy ul. Oswalda Balzera (przy wylocie Doliny Olczyskiej, w dzielnicy Jaszczurówka).

Kiedy uda ci się wykonać odpowiednią dla swojego wieku ilość zadań, pokaż książeczkę pracownikowi Parku, dostaniesz dyplom i odznakę! 

Gdzie i kiedy odebrać dyplom i odznakę?

 • Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN w Zakopanem ul. Chałubińskiego 42a przy rondzie Jana Pawła II Godziny otwarcia: od poniedziałku do soboty, z wyjątkiem dni świątecznych w godzinach od 9–15. Telefon 18 20 23 312
 • Zespół Dworsko-Parkowy w Zakopanem, Kuźnice 1,  budynek Wozowni – wystawa „Kolekcja Kocyana”. Godziny otwarcia: styczeń – kwiecień 9.00–14.00 (codziennie), maj – sierpień w dni powszednie od 9.00–14.00, maj – sierpień w soboty i niedziele 9.30–15.00, wrzesień – październik 9.00–14.00 (codziennie), listopad – grudzień 9.00–14.00 (w niedziele i poniedziałki nieczynne)

Zapraszamy i życzymy powodzenia!

Obejrzyj krótki film: https://youtu.be/LeAdXptvHT4Drukuj