26 listopada 2019

Zostań partnerem programu „Gotowi w góry”

W nazwie „Gotowi w góry” zawiera się główny cel projektu: informowanie turystów, jak przygotować się do wędrówek po Tatrach, jeszcze przed wyruszeniem na szlak, oraz upowszechnianie wiedzy o zasadach bezpieczeństwa na szlaku. Rozpoczynamy kolejny nabór partnerów do programu współpracy Tatrzańskiego Parku Narodowego z kwaterodawcami.

Wyniki badań pokazują, że bardzo wielu turystów odwiedzających Tatry i Podhale szuka informacji o górach w miejscu zakwaterowania. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie w 2016 roku uruchomiliśmy program współpracy z lokalnymi kwaterodawcami. Bierze w nim udział już ponad 130 obiektów: hoteli, pensjonatów i kwater prywatnych, dzięki którym ważne informacje docierają do tysięcy turystów. Miejsca te, pomagając turystom w przygotowaniach do górskich wycieczek i promując odpowiedzialne zachowania, wzmacniają świadomość gości odwiedzających Tatry.

W obiektach noclegowych umieszczane są specjalnie zaprojektowane tablice z pakietami materiałów edukacyjnych o tym: jak przygotować się do wycieczki, co spakować, o czym pomyśleć przed ruszeniem na szlak i z zasadami obowiązującymi w Tatrzańskim Parku Narodowym. Codziennie rano do kwater przesyłany jest świeży komunikat turystyczny o warunkach panujących w Tatrach i zagrożeniach, a także prognoza pogody i aktualności. Kwaterodawcy otrzymują od nas materiały edukacyjne i informacyjne dla turystów, jak ulotki i mapy, przysługuje im także zniżka 25% na zakup naszych wydawnictw. Biorą również udział w szkoleniach prowadzonych przez pracowników TPN.

Za wspieranie misji edukacyjnej Parku w zakresie bezpieczeństwa w górach i szacunku dla dzikiej przyrody uczestnicy projektu wyróżnieni są oficjalnym tytułem Partnera TPN oraz rekomendacją na stronie tpn.pl.

Kwaterodawców zainteresowanych przystąpieniem do programu, zapraszamy do kontaktu pod adresem: gotowiwgory@tpn.pl. Informacje o programie można uzyskać również pod numerem telefonu: 669 633 647. Liczba miejsc jest ograniczona.

Drukuj