Zimowe warianty przy zagrożeniu lawinowym – webinar

23 lutego 2022

Zapraszamy na kolejny webinar z cyklu Lawinowe ABC, który odbędzie się w najbliższy czwartek 24 lutego o godzinie 19.00. Tematem webinaru będą „Zimowe warianty przy zagrożeniu lawinowym". Spotkanie poprowadzi Marcin Józefowicz, zawodowy ratownik TOPR.

  • fot. Jan Wierzejski

    fot. Jan Wierzejski

Turystyka zimowa różni się od tej znanej nam z lata. Zimą część szlaków narażona jest na zejście lawin. To sprawia, że w wielu miejscach dopuszczalne są tak zwane zimowe warianty przejść. Podczas prezentacji dowiemy się, jak odpowiednio wybrać trasę, która w danych warunkach okaże się bezpieczniejsza, a przy tym, nie będzie znacząco ingerowała w przyrodę.

Webinar jest częścią projektu Lawinowe ABC realizowanego przez TPN przy współpracy z TOPR i PZU. Będzie to czwarta, ostatnia z zaplanowanych prezentacji.

Osoby zainteresowane tematyką turystyki zimowej zachęcamy również do wzięcia udziału w II Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Turystyce Zimowej, który wystartuje z 28 lutego. Zakres tematyczny konkursu obejmie zagadnienia, które są przedmiotem wspomnianych webinarów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, m.in. uczestnictwo w kursie lawinowym, dlatego zachęcamy do uważnego oglądania. I nie zwlekajcie z zapisami! Rejestracji do Turnieju można dokonać najpóźniej do 25 lutego na stronie: turniej.tpn.pl

 
Spotkamy się, jak zawsze na platformie Zoom, na naszym kanale TPNVideo na YouTube oraz na naszym profilu na Facebooku!

Pamiętajcie: czwartek, 24 lutego, godzina 19.00!


Dla zainteresowanych  poprzednie webinary są do obejrzenia na naszym kanale TPNVideo.

____
Organizatorem akcji Lawinowe ABC jest Tatrzański Park Narodowy we współpracy z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowaniem Ratunkowym i PZU.
Sponsorzy: RMF FM, Mammut, Pieps Technology, Freerajdy, 5+ Szkoła Górska
 


Drukuj