Wyniki XXV Konkursu Wiedzy o TPN

13 maja 2023

Za nami XXV jubileuszowa edycja Konkursu Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym organizowanego przez Tatrzański Park Narodowy, Szkołę Podstawową im. Ratowników Tatrzańskich w Murzasichlu oraz Gminę Poronin.

 • 1. miejsce

  1. miejsce

 • 2. miejsce

  2. miejsce

 • 3. miejsce

  3. miejsce

 • Dogrywka o 3. miejsce

  Dogrywka o 3. miejsce

 • Jury

  Jury

W tym roku tematem było zagospodarowanie turystyczne Tatr Polskich. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu tematu przewodniego, ale też posiadać informacje dotyczące dziedzictwa kulturowego Tatrzańskiego Parku Narodowego z uwzględnieniem znajomości m.in.: obiektów sakralnych, szałasów, pomników, miejsc historycznych i innych obiektów świadczących o obecności i działalności człowieka w Tatrach. W tym celu 26 kwietnia 2023 roku dla uczniów biorących udział w tym wydarzeniu odbyła się wycieczka edukacyjna na Kalatówki.

Konkurs odbył się 11 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Ratowników Tatrzańskich z lokalizacją w Małem Cichem i przebiegał w dwóch etapach: część pisemna oraz finał w formie teleturnieju. Nad poprawnością merytoryczną konkursu czuwali pracownicy Działu Edukacji Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. W wydarzeniu brało udział 14 uczestników z 7 szkół podstawowych z Małopolski. I miejsce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Murzasichlu, II miejsce - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Zakopanem, III miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej w Nowem Bystrem. Gratulujemy!!

W tym dniu uczniowie wykonali również makiety zaprojektowanych przez siebie bram wejściowych do Tatrzańskiego Parku Narodowego, które były zadaniem w towarzyszącym konkursie plastycznym. I miejsce w tej rywalizacji zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Poroninie, II miejsce - reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 3 w Zakopanem, III miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej w Nowem Bystrem.

Nagrody dla wszystkich uczestników w postaci biletów wjazdowych na Kasprowy Wierch ufundowały Polskie Koleje Liniowe. Patronat medialny nad imprezą tradycyjnie sprawował portal internetowy Podhale24. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy na kolejną edycję Konkursu w przyszłym roku.


Drukuj