Wiosenny wolontariat

30 marca 2018

Wraz z początkiem wiosny w Tatrach pojawiają się nowe zadania dla wolontariuszy. W kwietniu są to prace związane z patrolowaniem polan krokusowych, sprzątaniem szlaków i otoczenia dróg publicznych. Na długi weekend majowy są dodatkowe zadania przy obsłudze ruchu turystycznego.

  • Wiosna w Tatrach

    Wiosna w Tatrach

Zaczynamy kolejny, dwunasty już sezon wolontariacki. W tym roku będziemy mieli tyle pracy, co trzmiel na zdjęciu. Oprócz wiecznego (niestety) sprzątania szlaków turystycznych pojawi się od czerwca do września nowe zadanie - obsługa Sali Odkryć w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN. W sezonie letnim będą to również następujące zadania: patrol wokół Morskiego Oka, prelekcje edukacyjne nad Smreczyńskim Stawem, promocja programu edukacyjnego "Przyjaciel TPN" i wiele innych...Oczywiście sezon podsumujemy tradycyjną już imprezą "Dni Wolontariatu".

Lista aktualnych zadań znajduje się na stronie http://tpn.pl/wolontariat/zadania. Limity osób na zadania terenowe wynikają głównie z możliwości zakwaterowania. Osoby, które mają własne zakwaterowanie, mogą być przyjęte poza limitem. W takiej sytuacji prosimy o bezpośredni kontakt z koordynatorem w celu ustalenia szczegółów.

Wszystkie osoby zainteresowane przyłączeniem się do wolontariatu (w różnych formach: indywidualnej, grupowej, rodzinnej, firmowej) prosimy o kontakt z koordynatorem wolontariatu w TPN: Dariusz Giś, tel. 669 633 647, e-mail wolontariat@tpn.pl.

Zapraszamy też do grupy "Wolontariat TPN" na Facebooku.


Drukuj