W Tatry ekologicznie

15 września 2020
Aktualizacja: 30 października 2020

Innogy go! wprowadza flotę elektryków do Zakopanego. Kierowcy będą mogli wypożyczyć i zwrócić auto w jednej z trzech oznaczonych stref na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dojadą cichymi i bezemisyjnymi samochodami innogy go! tuż pod szlak wiodący nad Morskie Oko i do kolejki na Kasprowy Wierch.

 • #bez smogu #bezhalasu

  #bez smogu #bezhalasu

Już od 15 września wypożyczonym elektrykiem będzie można dotrzeć do bram Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wspólny projekt innogy go! i Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) zaowocował wprowadzeniem floty elektrycznych BMW i3 na teren Zakopanego i okolic. Usługa początkowo będzie działać testowo przynajmniej do końca października tego roku. Jej celem jest zapewnienie turystom  możliwości dotarcia do bram Parku przy wykorzystaniu ekologicznego transportu – elektrycznych aut, które są ciche i nie emitują spalin.

  –  Naszym głównym zadaniem jest ochrona przyrody wewnątrz Parku, ale chętnie wspieramy wszelkie inicjatywy, które wpływają na jakość środowiska poza jego granicami. Nie da się chronić Tatr bez myślenia o terenach, które je otaczają. Dlatego nie jest to nasze pierwsze doświadczenie z elektromobilnością – mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Oferta dla Zakopanego

Dla kierowców podróżujących na terenie TPN oferta innogy go! wygląda bardzo podobnie jak w Warszawie. Są dostępne 4 pakiety minut:

 • Pakiet 8 minut  –  9,99 zł
 • Pakiet 30 minut – 29,99 zł
 • Pakiet 75 minut – 59,99 zł
 • Pakiet 300 minut – 99,99 zł

Im wyższy pakiet, tym niższa opłata minutowa. W momencie wykorzystania pakietu system automatycznie zacznie naliczać opłatę w wysokości 1,29 zł za minutę jazdy. Niewykorzystany czas z pakietu przepada. Nie ma opłaty za przejechane kilometry.

W tej chwili  do wypożyczenia dostępnych jest 10 aut. Wynająć i zwrócić samochód należy w jednej ze specjalnych stref :

 • Centrum Zakopanego – ul. Chałubińskiego 42 (parking przy Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN)
 • Kuźnice – nieopodal kolejki na Kasprowy Wierch (parking przy siedzibie TPN)
 • Palenica Białczańska (parking TPN)

Jak skorzystać z usługi?

To bardzo proste. Aby skorzystać z usługi innogy go! należy:

 • Zainstalować aplikację mobilną w smartfonie dostępną do ściągnięcia w oficjalnych sklepach App Store lub Google Play.
 • Zarejestrować konto za pomocą aplikacji mobilnej, podając niezbędne w tym procesie dane osobowe (imię, nazwisko, data urodzenia, adres zamieszkania, numer PESEL lub numer paszportu, data uzyskania uprawnień do prowadzenia pojazdów kat B. i termin ważności oraz
  numer prawa jazdy, numer telefonu komórkowego oraz adres e-mail).
 • Wykonać zdjęcie prawa jazdy.
 • Kliknąć w otrzymany na podany adres e-mail link aktywacyjny i wprowadzić w aplikacji ważną kartę płatniczą. Następnie dokonać przelewu na kwotę 1 PLN, która wróci na konto po poprawnej weryfikacji.

Szlaki TPN z innogy  go! i pierwsza jazda w prezencie

– Tatry to jedno z najpiękniejszych przyrodniczo miejsc na świecie. Włączyliśmy się w ochronę naszych najwyższych gór i zaoferowaliśmy jedyną w Polsce w pełni elektryczną flotę aut. To jeszcze jedna cegiełka w promowaniu transportu ekologicznego – mówi Andrzej Popławski, Head of Electric Mobility w innogy Polska.

Na nowych użytkowników w prezencie czeka pierwsza jazda. Osoby zakładające konto w aplikacji mogą wpisać kod o nazwie ZAKOPANE na pierwszym ekranie rejestracji i otrzymają 20 zł na przejazdy.


***

 

Dodatkowe informacje dla mediów:                                            

Biuro prasowe innogy: +48 (22) 821 41 51

Email: biuro.prasowe@innogy.com


Biuro prasowe Tatrzańskiego Parku Narodowego: +48 (18) 20 23 243, 607 601 985
Email: pkolodziejska@tpn.plDrukuj