Urazy mechaniczne w lawinach. Zapraszamy na webinar TPN

12 stycznia 2022

Już w najbliższy czwartek 13 stycznia o godzinie 19.00 odbędzie się pierwszy tegoroczny webinar w ramach Lawinowego ABC. Poprowadzi go ratownik TOPR oraz ratownik medyczny – Andrzej Górka, który opowie o urazach mechanicznych w lawinach. Dowiemy się, jakim najczęściej obrażeniom ulegają osoby porwane przez lawiny oraz w jaki sposób możemy je ratować podczas tak zwanej pomocy koleżeńskiej.

Webinar jest częścią projektu Lawinowe ABC realizowanego przez TPN przy współpracy z TOPR i PZU. Będzie to pierwsza z czterech zaplanowanych prezentacji.

Osoby zainteresowane tematyką turystyki zimowej zachęcamy również do wzięcia udziału w drugim Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Turystyce Zimowej, który wystartuje z początkiem marca. Zakres tematyczny konkursu obejmie zagadnienia, które będą przedmiotem wspomnianych webinarów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, m.in. uczestnictwo w kursie lawinowym, dlatego zachęcamy do uważnego oglądania.

Spotkamy się, jak zawsze na platformie Zoom, na naszym kanale TPNVideo na YouTube oraz na naszym profilu na Facebooku!
Pamiętajcie: czwartek, 13 stycznia, godzina 19.00!

Dla zainteresowanych  poprzednie webinary są do obejrzenia na naszym kanale TPNVideo.

---
Organizatorem akcji Lawinowe ABC jest Tatrzański Park Narodowy we współpracy z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowaniem Ratunkowym i PZU.

Sponsorzy: RMF FM, Mammut, Pieps, Freerajdy, 5+ Szkoła Górska

Drukuj