Tatrzańskie wagary

18 czerwca 2020

Drodzy Rodzice, zapraszamy Wasze dzieci na półkolonie „Tatrzańskie wagary” organizowane przez Tatrzański Park Narodowy. Zajęcia będą odbywały się w dniach 6 lipca – 14 sierpnia br. od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–15:00.

Oferujemy tygodniowe turnusy dla dzieci w dwóch grupach wiekowych: 7–10 oraz 11–13 lat. Ilość miejsc jest ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy rozpoczynamy 22 czerwca.

W trakcie naszych półkolonii młodzi uczestnicy na pewno nie będą się nudzić! Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. Dzieci powędrują do najmniejszego schroniska Tatr Polskich w Dolinie Kondratowej. Stworzą swoje małe dzieła sztuki z leśnych skarbów podczas warsztatów kreatywnych. Znany podhalański kucharz wprowadzi je w tajniki kuchni regionalnej, a podziwiając jedną z najpiękniejszych panoram Tatr z Rusinowej Polany, dowiedzą się o historii pasterstwa. Będą także odkrywać ciemne zakątki Jaskini Mylnej pod okiem doświadczonego grotołaza, skradać się tropem kozic i świstaków, a podczas spotkania ze Strażą Parku usłyszą zapierające dech w piersiach historie prosto z tatrzańskich szlaków. Zabierzemy je na szczyt Sarniej Skały oraz na wycieczkę w poszukiwaniu skarbów Drogą pod Reglami. Dzieci stworzą własną bajkę podczas warsztatów animacji poklatkowej. Poznają naszych mniejszych skrzydlatych przyjaciół w trakcie wędrówki Doliną Olczyską, połączonej z warsztatem budowania budki lęgowej. Odwiedzimy również skansen regionalny w Zubrzycy Górnej, gdzie na uczestników czeka wypiekanie chleba. W naszym ogrodzie przy Centrum Edukacji Przyrodniczej zorganizujemy pełną emocji grę terenową śladami dzikich zwierząt. Nie zabraknie też odwiedzin u leśniczego, a także wizyty w Ośrodku Dokumentacji Tatrzańskiej, gdzie wspólnie z nami tworzyć będą własny zielnik.

Poszczególne atrakcje będziemy realizować w zależności od warunków pogodowych.

Zapewniamy opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogów, przewodników tatrzańskich oraz edukatorów.

Koszt: 250 zł / tydzień

Cena zawiera opiekę pedagogów, przewodników, warsztatów kreatywnych, transportu oraz materiałów edukacyjnych.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest uzupełnienie i przesłanie do Organizatora (TPN) załączonych dokumentów. Zgłoszenia należy dostarczać w formie papierowej do Centrum Edukacji Przyrodniczej (ul. Chałubińskiego 42A, Zakopane). Szczegóły zawarte są w Regulaminie.

Terminy zajęć:

I.               06.07 – 10.07.2020;

II.              13.07 – 17.07.2020;   

III.             20.07 – 24.07.2020;   

IV.             27.07 – 31.07.2020;

V.              03.08 – 07.08.2020;

VI.             10.08 – 14.08.2020;   


Miejsce zajęć: Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, teren Tatrzańskiego Parku Narodowego.

W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu: 18 20 23 303, areinholz@tpn.pl


1.  Załącznik 1 – Karta zgłoszenia na zajęcia organizowane przez Tatrzański Park Narodowy

2. Załącznik 2 – Oświadczenie rodzica.

3. Załącznik 3 – Zgoda na wykorzystanie wizerunku.

4. Załącznik 4 – Informacja o przetwarzaniu danych osobowych dla osoby upoważnionej do odbioru dziecka z półkolonii.

5. Regulamin.

Drukuj