Taniej poza sezonem. Dynamiczne ceny na parkingach

5 kwietnia 2022
Aktualizacja: 18 stycznia 2023

Tatrzański Park Narodowy wprowadził zróżnicowane ceny na parkingach w rejonie Morskiego Oka (Palenica Białczańska, Łysa Polana) w zależności od tego, czy rezerwacja miejsca parkingowego dotyczy weekendu, czy dni w tygodniu, wysokiego bądź niskiego sezonu. W dni dotychczas mniej popularne parking będzie tańszy niż dotychczas, a w dni najpopularniejsze – w sezonie czy w weekendy – droższy. Chcemy w ten sposób zachęcić turystów do przyjazdu poza sezonem, najlepiej między poniedziałkiem a piątkiem.

Według nowego cennika bilet będzie można kupić już od 25 zł, a w szczycie sezonu po 45 zł. Szczegółowy cennik.

Przypominamy, że wszyscy turyści chcący dojechać własnym samochodem na Łysą Polanę bądź Palenicę Białczańską, gdzie rozpoczyna się szlak m.in. do Morskiego Oka, muszą wykupić e-bilet za pośrednictwem strony tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety. Możliwość opłat u obsługi parkingu jest wyłączona, nawet jeśli dostępne są wolne miejsca.

W sprzedaży online są wszystkie miejsca parkingowe w tym rejonie (Palenica Białczańska oraz Łysa Polana). Bilet można w łatwy i szybki sposób kupić na bieżąco przez stronę internetową tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety – pod warunkiem, że bilety nie zostaną wyprzedane wcześniej. Zalecamy zakup z wyprzedzeniem przynajmniej jednodniowym, zwłaszcza w przypadku weekendów. Rekomendujemy przyjazd przed 8, w celu uniknięcia korków dojazdowych. Posiadając e-bilet, turysta ma gwarancję, że będzie miał gdzie zostawić samochód niezależnie od godziny dojazdu. Jednak zwracamy uwagę na to, że to kolejność przyjazdu decyduje o tym, czy samochód będzie zaparkowany na Palenicy Białczańskiej (bliżej wejścia na szlak) czy na Łysej Polanie. Konieczność posiadania wcześniej wykupionego e-biletu dotyczy także osób nocujących w schroniskach oraz osób korzystających z miejsc dla osób z niepełnosprawnościami (w takim wypadku prosimy o wybór odpowiedniej opcji e-biletu w okienku sprzedażowym).


Zwracamy także uwagę na to, że w sieci funkcjonują bilety elektroniczne na inny parking komunikowane jako „parking do Morskiego Oka", nienależący do TPN i takich e-biletów nie uwzględniamy. Prosimy zwracać uwagę na źródło i opis usługi, którą Państwo wykupują. 

Dla osób nieposiadających konta do płatności internetowych uruchomiliśmy możliwość zakupu biletu z płatnością gotówkową w naszym Punkcie Informacji Turystycznej (ul. Chałubińskiego 44). Sprzedaż biletów prowadzona jest w godzinach 7.30 do 15.30. Warunkiem zakupu na dany dzień jest dostępność miejsc.

Zachęcamy także do zakupu biletów wstępu do Parku drogą elektroniczną za pośrednictwem strony tpn.pl oraz w aplikacjach SkyCash i mPay (szczegóły: tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety).

Uwaga: bilet wstępu do Parku oraz potwierdzenie rezerwacji miejsca parkingowego TPN najlepiej jest zapisać w telefonie lub wydrukować, aby były dostępne do okazania w przypadku braku zasięgu sieci komórkowych, co często ma miejsce na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Jeśli masz więcej pytań, zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem usługi e-bilety oraz Regulaminem parkingu w rejonie Morskiego Oka lub do kontaktu mejlowego ebilety@tpn.pl  lub telefonicznego (połączenia głosowe, nie odpowiadamy na smsy) +48 885 989 427 (codziennie, z wyjątkiem świąt) w godzinach 07.00–13.00).


W trakcie aktualnego sezonu dodaliśmy do naszej oferty nową usługę – e-bilet na busa z Zakopanego na Palenicę Białczańską, skąd rusza szlak do Morskiego Oka. To krok w kierunku wsparcia i usprawnienia komunikacji zbiorowej w tym rejonie. Zachęcamy do skorzystania. Więcej informacji na stronie: tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety-busowe-zakopane-morskie-oko

Usługa e-biletów busowych jest w fazie testowej. Będziemy bardzo wdzięczni za wyrozumiałość i zgłaszanie wszelkich uwag. Zapraszamy do kontaktu mejlowego ebilety@tpn.pl lub telefonicznego +48 885 989 427 codziennie w godzinach 7–13 z wyjątkiem świąt.

Drukuj