Szkolenie dla przewodników i instruktorów prowadzących zimowe wycieczki i szkolenia w Tatrach

15 stycznia 2022
Aktualizacja: 31 stycznia 2022

Wyposaż swoich klientów nie tylko w umiejętności techniczne, ale i wiedzę o wywieraniu jak najmniejszego wpływu na przyrodę podczas uprawiania skituringu.Zapraszamy do udziału w szkoleniu z naszymi edukatorami!

  • fot. Jan Krzeptowski-Sabała TPN

    fot. Jan Krzeptowski-Sabała TPN

  • fot. Jan Krzeptowski-Sabała TPN

    fot. Jan Krzeptowski-Sabała TPN

  • fot. Jan Krzeptowski-Sabała TPN

    fot. Jan Krzeptowski-Sabała TPN

Zima to trudny okres dla tatrzańskich zwierząt – czas mniejszej dostępności pożywienia, oraz zmagań z mrozem i śniegiem. Jest kilka strategii jak tę długą zimę przetrać. Zwierzętom pomagają w tym różne ciekawe przystosowania. Zwiększający się szybko ruch turystyczny i skiturowy nie pozostaje bez wpływu na przyrodę. W końcu człowiek i tatrzańskie zwierzęta korzystają z jednej przestrzeni. Warto być świadomym tych zjawisk i relacji, aby umieć zmniejszyć nasz wpływ jaki wywieramy na przyrodę podczas zimowych aktywności, ale także przekazać tę wiedzę osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze skiturami.


Zapraszamy wszystkich przewodników i instruktorów prowadzących zimowe wycieczki i szkolenia w Tatrach na godzinne szkolenie prowadzone przez edukatorów Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Terminy szkoleń:


26.01.2022 godz. 17.00 – wykład w CEP TPN – Tomasz Skrzydłowski


27.01.2022 godz. 17.00 – webinar – Jan Krzeptowski-Sabała


02.02.2022 godz. 17.00 - WYKŁAD ODWOŁANY z powodu sytuacji pandemicznej. 


03.02.2022 godz. 17.00 – webinar – Jan Krzeptowski-Sabała

 
09.02.2022 godz. 17.00 - webinar - Jan Krzeptowski-Sabała
 
 

Szkolenia zdalne odbędą się na platformie Zoom. Szkolenia stacjonarne w Centrum Edukacji Przyrodniczej przy ul. Chałubińskiego 42a. Oba szkolenia – wykład i webinar – mają bardzo podobną tematykę.

Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy – link do formularza.

Jeśli komuś nie odpowiada żaden z tych terminów lub godzina to jest możliwość zorganizowania kolejnych szkoleń. Prosimy przesyłać takie informacje na adres jkrzeptowski@tpn.pl.

Drukuj