Światowy Dzień Śniegu w Zakopanem

9 stycznia 2023

W najbliższą niedzielę, 15 stycznia, w Zakopanem odbędzie się Światowy Dzień Śniegu - święto sportu, dzieci i śniegu, podczas którego będziemy na Was czekać na naszym stanowisku!

Będziemy rozmawiać o śniegu i jego roli w przyrodzie, będą eksperymenty i pogadanki o tym, jak zwierzęta radzą sobie zimą w górach - będzie super! Czy wiecie, że Marek Kot z TPN ułożył słowa piosenki, które zostanie odśpiewana podczas imprezy?

Światowy Dzień Śniegu - World Snow Day - to wielka, zimowa, ogólnoświatowa impreza skierowana do dzieci i młodzieży, odbywająca się z inicjatywy FIS (Międzynarodowej Federacji Narciarskiej) zawsze w trzecią niedzielę stycznia. Jej hasłem przewodnim jest Explore, Enjoy, Experience, a głównym celem zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania sportów zimowych, zabaw na śniegu oraz spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Miasto Zakopane przyłączyło się do tej akcji już w chwili jej narodzin, w 2012 roku, w 2017 roku wygrywając konkurs na najlepszego organizatora tej imprezy na świecie!

W planie moc atrakcji: sportowy tor przeszkód, słodki tor przeszkód Wawel Truck, elektroniczna strzelnica, malowanie Luxtorpedy, stoiska edukacyjne TPN, WOŚ i TOPR oraz zwiedzanie ogródka meteo przy stacji meteorologicznej na Górnej Równi Krupowej.


12. edycja Światowego Dnia Śniegu FIS World Snow Day Zakopane odbędzie się w niedzielę, 15 stycznia, w zakopiańskim Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w godzinach 11.00-14.00. Do zobaczenia!

Drukuj