Światowy Dzień Śniegu po raz 9

16 stycznia 2020

W najbliższą sobotę i niedzielę (18 i 19 stycznia) w Zakopanem odbędą się kolejne obchody Światowego Dnia Śniegu – FIS World Snow Day. Dziewiąta edycja tego święta ma być doskonałą okazją do wspólnej zabawy dla całych rodzin.

W sobotę 18 stycznia w Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal zorganizowane zostaną rodzinne zawody w formacie mieszanym – podbieg na rakietach śnieżnych i zjazd na nartach, gdzie startować będą pary uczestników – dziecko (narty) oraz starszy członek rodziny. Pod Nosalem rozegrane zostaną także tradycyjne zawody snowboardowe dla dzieci. Najmłodsi będą mogli skorzystać z darmowej nauki jazdy na nartach zjazdowych.

W dniu oficjalnych obchodów World Snow Day na świecie tj. 19 stycznia 2020 r. (niedziela) na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem rozegrane zostaną zawody w narciarstwie biegowym, a najodważniejsze dzieci będą mogły spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanym torze przeszkód Cross Country Cross, służącym do doskonalenia umiejętności narciarskich. Uczestnicy wydarzenia, którzy jeszcze nigdy nie mieli nart biegowych na nogach, będą mieli niepowtarzalną okazję spędzenia miłych chwil z instruktorami narciarstwa biegowego, darmowego wypożyczenia nart biegowych oraz nieodpłatnej nauki jazdy na biegówkach!

W imieniu naszych edukatorów zachęcamy wszystkich do udziału w tej imprezie oraz do odwiedzenia stoiska edukacyjnego TPN w niedzielę w godzinach 11.00–15.00.
Znajdziecie je na górnej Równi Krupowej (niedaleko sceny). Będziecie mieli okazję eksperymentować i badać śnieg w naszym śniegowym laboratorium oraz zmierzyć się z questami, zagadkami i innymi łamigłówkami! Serdecznie zapraszamy!


Pełny program, regulamin oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.zakopane.pl.


Drukuj