#StacjaEdukacja 2022

31 maja 2022

Od jutra 1 czerwca na turystów wjeżdżających na szczyt Kasprowego Wierchu kolejką linową oraz na tych, którzy zmierzą się z tą górą pieszo, czekać będzie codziennie w godzinach 9:00–15:00 trójka edukatorów-przewodników w oznakowanych punktach: przy górnej stacji kolejki, na Suchej Przełęczy oraz na samym szczycie (obok Obserwatorium Meteorologicznego).

Edukatorzy powitają turystów krótką lekcją na temat przyrody – roślin i zwierząt Tatrzańskiego Parku Narodowego, opowiedzą także o historii kolei linowej. Nie zabraknie praktycznych ciekawostek meteorologicznych oraz porad dotyczących bezpieczeństwa.

Na najwytrwalszych czeka nagroda! Ci, którzy odwiedzą wszystkie trzy punkty i zbiorą pieczątkę w każdym z nich, będą mogli odebrać wyjątkowy upominek w sklepiku na górnej stacji kolei linowej Kasprowy Wierch.

Edukatorów znajdziecie dzięki pomarańczowej koszulce z nazwą akcji. Każda opowieść trwa około 10 minut. To wszystko bez dodatkowych opłat.


#StacjaEdukacja to projekt realizowany przez Tatrzański Park Narodowy (TPN) we współpracy z Polskimi Kolejami Linowymi (PKL). Realizowany jest na Kasprowym Wierchu od czerwca do września.

Drukuj