Spotkaj się z nami w sierpniu

2 sierpnia 2019

Drugi miesiąc wakacji obfituje w liczne wydarzenia i atrakcje. Korzystając z okazji, zapraszamy Was na:

  • Zakopiański Festiwal Literacki – przed nami czwarta edycja Festiwalu, który tym razem odbędzie się pod hasłem „Zaczytane Zakopane”. Towarzyszyć mu będą, podobnie jak w latach ubiegłych, Targi Książki – „Pod Tatry tylko z książką". W dniach 9–11 sierpnia, w godzinach 11.00–20.00 znajdziecie nas na Placu Niepodległości. Na naszym stoisku kupicie nie tylko tatrzańskie wydawnictwa, ale też sporo górskich gadżetów, które sprawdzą się zarówno jako pamiątka z wakacyjnego wyjazdu, jak i jako oryginalny prezent dla siebie lub bliskich. Szczegóły wydarzenia na stronie: literackifestiwal.zakopane.eu.

  • Europejskie Targi Produktów Regionalnych – 10. edycja Targów odbędzie się w dniach 11–15 sierpnia na Równi Krupowej. Tradycyjnie swoje produkty zaprezentują producenci m.in żywności regionalnej z kraju oraz z zagranicy, będzie to okazja do zapoznania się z dziedzictwem kulinarnym różnych regionów Europy. Nie zabraknie również wyrobów rękodzieła ludowego. W Zarembku Tradycji – dowiecie się, jak wytwarza się sukno, jakie tajemnice i skarby ukryte są w Tatrzańskim Parku Narodowym, a także sporo o historii i tradycji Podhala. W poniedziałek, 12 sierpnia zapraszamy na Wielki Dzień Pszczół. Wtorek poświęcony będzie programowi edukacyjnemu dla dzieci – Przyjaciel Parku Narodowego. W środę 14 sierpnia odbędą się ciekawe warsztaty plastyczne. Czekamy na Was w godzinach 11.00–16.00. Szczegółowy program Targów na stronie www.produkty-regionalne.eu.

  • Flexistav Bieg Granią Tatr – jedne z najtrudniejszych zawodów biegowych w Polsce obędą się w sobotę 17 sierpnia. W tym roku meta biegu przeniesiona została do zespołu dworsko-parkowego w Kuźnicach, a TPN został jednym z partnerów wydarzenia. Na mecie stanie miasteczko biegowe oraz specjalna strefa ekologiczna z atrakcjami przygotowanymi przez TPN i markę Polar Sport. Najmłodszych będziemy zachęcać do wzięcia udziału w akcji „Przyjaciel Parku Narodowego”, a dorosłym opowiemy o idei „Zero waste”. Więcej na stronie: graniatatr.pl.

  • Kulturalny Plac Niepodległości – chyba wszyscy zakopiańczycy słyszeli o tej inicjatywie. To specjalnie przygotowana przestrzeń w centrum miasta, na której odbywają się ciekawe zajęcia. W te wakacje jesteśmy tam dla Was z przyrodniczymi aktywnościami w każdy poniedziałek w godzinach 13.00–15.00. Dodatkowo 9 sierpnia popołudniu (15.00–18.00) zapraszamy na spotkanie z... pszczołami. Śledźcie profil facebookowy Kulturalnego Placu Niepodległości, gdzie znajdziecie wszystkie planowane atrakcje.
Drukuj