Sala Odkryć w CEP TPN

16 stycznia 2023

Czy znacie naszą "Salę Odkryć" w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN? Ciekawi świata najmłodsi, kochający naturę i mający sporo energii będą zachwyceni! A zachwycone dziecko to zadowolony rodzic.

Co znajduje się w sali?
- gry komputerowe, które uczą orientacji na mapie, ćwiczą pamięć, pomagają rozpoznawać odgłosy zwierząt i trenować spostrzegawczość
- gry działające w technice Kinect - chcecie poskakać jak kozica lub pobiegać po lesie jak jeleń? Zrobicie to właśnie tu.
- "Jak wygląda dzień świstaka?" – sami staniecie się świstakami i sprawdzicie to w naszej czteroosobowej grze!
- krótkie filmy edukacyjne: dowiecie się między innymi dlaczego w Parku nie ma koszy na śmieci, czemu nie wolno dokarmiać zwierząt oraz czy kornik jest wrogiem, czy sprzymierzeńcem.
- stanowiska stereoskopowe, w których zobaczycie niezwykłe, trójwymiarowe zdjęcia przyrody!
- stoliki interaktywne to coś dla Odkrywców i Obserwatorów. Zasady są proste. Użytkownik wybiera szufladę z eksponatami – modelami różnych elementów przyrody (m.in. płazów i gadów, skał, szyszek, ptasich jaj). Na stoliku wyświetlana jest prezentacja tematyczna, a zadaniem użytkownika jest ustalenie, jak nazywa się dany eksponat. W trakcie trzeba odpowiedzieć na sporo dodatkowych pytań. To świetny trening obserwacji, cierpliwości i logicznego myślenia.

Sala udostępniana jest od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN - 08.00-15.00 (ul. Chałubińskiego 42a).
Grupą dedykowaną są dzieci od 7 do 14 roku życia - dzieci muszą być pod opieką rodzica lub opiekuna.
Bilet wstępu w cenie 15 zł/os zakupicie na naszej stronie: tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety.
Drukuj