Ruszyły aukcje TPN dla WOŚP

29 stycznia 2024

Statuetka z oryginalnym, ponad 100-letnim fragmentem drabinki z Koziej Przełęczy została przekazana przez Tatrzański Park Narodowy na aukcję specjalną Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielę ruszyły także pozostałe, wyjątkowe aukcje TPNu

Fragment drabinki to unikatowy przedmiot, który z pewnością przyciągnie uwagę prawdziwych pasjonatów Tatr, oferując im możliwość posiadania kawałka historii górskiego dziedzictwa. To wyjątkowa szansa na zdobycie niezwykłej pamiątki i jednocześnie wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kultowa drabinka z Orlej Perci zamontowana na Zamarłej Turni nad Kozią Przełęczą służyła pionierom turystyki tatrzańskiej oraz coraz liczniej odwiedzającym Tatry turystom - wędrującym po tym słynnym, wymagającym szlaku - ponad 100 lat. W 2023 roku została zdemontowana i wymieniona na nową.

Drewniana statuetka, która stanowi podstawę dla fragmentu drabinki, została wykonana przez zakopiańskiego artystę rzeźbiarza Marcina Rząsę, którego niezwykłe rzeźby można na co dzień zobaczyć w Galerii Antoniego Rząsy w Zakopanem.

Fragment drabinki można licytować na wyróżnionych aukcjach WOŚP.

Ale to nie jedyny przedmiot wystawiony na licytacje WOŚP przez Tatrzański Park Narodowy, który gra z Orkiestrą już po raz trzynasty! Na aukcjach TPN pojawiły się, już tradycyjnie, tabliczki kierunkowe, które zakończyły już swoją służbę na tatrzańskich szlakach. Można również wylicytować lot widokowy wzdłuż Tatr z leśniczym TPN, pilotem Ryszardem Suskim, prenumeratę kwartalnika "Tatry", zbiór plakatów z corocznej akcji "Nie strzelaj w sylwestra" oraz ręcznie wykonane przez pracowników TPN: szydełkowe niedźwiedzie czy makatkę z górskim wzorem.

Ponadto, zwycięzcy trzech aukcji wyruszą w Tatry z Szymonem Ziobrowskim, dyrektorem TPN, któremu będą towarzyszyć Goście Specjalni. Będzie można wylicytować wycieczkę z utytułowaną pływaczką, Otylią Jędrzejczak, naczelnikiem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Janem Krzysztofem lub himalaistą i narciarzem wysokogórskim, Andrzejem Bargielem.

Wszystkie aukcje znajdziecie na Allegro Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Drukuj