Ruszyła kolejna edycja akcji Lawinowe ABC

3 stycznia 2020

Tatrzański Park Narodowy we współpracy z TOPR, PZU i partnerami zaprasza do udziału w dziewiątej edycji akcji Lawinowe ABC. Celem akcji jest promocja bezpiecznych zachowań zimą w górach: nawyku zapoznawania się z aktualnym komunikatem lawinowym, umiejętność oceny zagrożenia lawinowego w terenie, posiadanie i umiejętność posługiwania się sprzętem lawinowym.

  • Fot. Bartek Solik

    Fot. Bartek Solik

  • Działa już Treningowe Centrum Lawinowe PZU na Kalatówkach. Każdy może tutaj trenować.
  • W weekendy w treningu pomoże ci przeszkolony przewodnik tatrzański / ratownik TOPR.
  • Dni Otwarte Centrum Lawinowego PZU na Kalatówkach odbędą się w dniach 14–16.02.2020. W programie warsztaty prowadzone przez ratowników TOPR, wycieczki edukacyjne z przewodnikiem tatrzańskim, prelekcje i losowanie nagród!
  • Zajęcia edukacyjne dla uczniów szkół średnich studentów uczelni z terenu powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego prowadzone przez pracowników TPN.


Szczegóły na www.lawinoweabc.pl

Zapraszamy!

Organizatorem akcji Lawinowe ABC jest Tatrzański Park Narodowy we współpracy z Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe TOPR. Partner główny to PZU. W akcji biorą również udział partnerzy Mammut, Pieps, Ortovox, Freerajdy, Fundacja Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR. Patronat medialny nad akcją sprawuje RMF FM.

Drukuj