Rezerwacja parkingów w rejonie Morskiego Oka nadal działa

29 września 2020
Aktualizacja: 21 października 2020

Mimo zakończenia sezonu letniego, turyści chcący dojechać własnym samochodem w rejon Palenicy Białczańskiej, gdzie rozpoczyna się szlak m.in. do Morskiego Oka, nadal mogą dokonać wcześniejszej rezerwacji miejsca za pośrednictwem strony tpn.pl. Tylko w ten sposób turysta ma gwarancję, że będzie miał gdzie zostawić samochód niezależnie od pogody i godziny dojazdu.

Rezerwacji można dokonać przez stronę internetową tpn.pl – do północy dnia poprzedzającego realizację, pod warunkiem że bilety nie zostały wyprzedane wcześniej, z czym po sezonie raczej nie ma problemu. Koszt zarezerwowania miejsca parkingowego jest taki sam jak dotychczasowej opłaty na miejscu, czyli 30 zł. W słoneczne weekendy rekomendowany jest przyjazd na parking do godziny 8 rano, ponieważ  po tej godzinie na drodze dojazdowej mogą tworzyć się korki. Korzystając z usługi rezerwacji, turysta ma gwarancję, że będzie miał gdzie zostawić samochód niezależnie od godziny dojazdu. W systemie jest również możliwość rezerwacji kilkudniowych dla osób nocujących w schroniskach.  

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące parkingów w rejonie Morskiego Oka znajdziecie Państwo na stronie:  tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety

Zachęcamy także do zakupu biletów wstępu do Parku drogą elektroniczną za pośrednictwem strony tpn.pl oraz w aplikacjach SkyCash i mPay lub (szczegóły: tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety). 

Uwaga: bilet wstępu do Parku oraz potwierdzenie rezerwacji miejsca parkingowego TPN najlepiej jest wydrukować, ewentualnie zapisać w telefonie, aby były dostępne do okazania w przypadku braku zasięgu, co często ma miejsce na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego (również na Palenicy Białczańskiej czy Łysej Polanie).

Uwagi i pytania dotyczące biletów i parkingów TPN prosimy zgłaszać pod adresem: ebilety@tpn.pl lub telefonicznie +48 885 989 427.

Przypominamy, że wszelkich porad turystycznych (w tym dotyczących funkcjonowania parkingów w rejonie Morskiego Oka) udzielamy także mejlowo infotur@tpn.pl lub telefonicznie 18 20 23 300.

Drukuj