Remont drogi do Morskiego Oka

12 września 2023

Od czwartku 14 września Starostwo Powiatowe w Zakopanem planuje remont drogi do Morskiego Oka na odcinku około 1 km (od Włosienicy w dół).

W dniach 14–15 września (czwartek-piątek) usuwana będzie stara nawierzchnia i frezowany asfalt – przejście pieszo będzie możliwe, ale wystąpią utrudnienia dla ruchu kołowego – konieczne będzie oczekiwanie na przejazd (dotyczy jedynie pojazdów posiadających zezwolenie na wjazd). W tych dniach usługa przewozów konnych będzie wstrzymana.
 
W dniach 16–17 września (sobota–niedziela) prace nie będą prowadzone – ruch pieszy i kołowy będzie możliwy.
 
W dniach 18–22 września (poniedziałek-piątek) – jeśli pogoda pozwoli – na remontowanym odcinku będzie wylewany nowy asfalt. Z tego powodu planowane jest całkowite zamknięcie drogi do Morskiego Oka na odcinku Wodogrzmoty Mickiewicza –Włosienica zarówno dla pieszych, jak i pojazdów. Możliwe będzie dojście z Palenicy Białczańskiej do szlaku w kierunku Doliny Pięciu Stawów Polskich, a także do Roztoki. Z kolei do Morskiego Oka dojście będzie możliwe jedynie od strony Doliny Pięciu Stawów przez Świstówkę Roztocką oraz przez Szpiglasową Przełęcz.
 
W przypadku zmiany powyższego harmonogramu, na który duży wpływ będzie miała pogoda, będziemy na bieżąco przekazywać informacje otrzymane z Powiatu Tatrzańskiego. Oficjalne parkingi TPN w rejonie Morskiego Oka będą otwarte przez cały czas trwania remontu – dla osób planujących wycieczki z Palenicy Białczańskiej czy Łysej Polany na pozostałe otwarte szlaki.
 
Prosimy o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do zaleceń służb terenowych.
---
Informacje o bieżących i planowanych zamknięciach oraz utrudnieniach na szlakach można znaleźć:
  • W komunikacie turystycznym TPN: https://tpn.pl/zwiedzaj.
  • Na interaktywnej mapie szlaków z zaznaczonymi utrudnieniami i zamknięciami: https://geoportaltatry.pl/.
  • W razie pytań związanych z aktualnymi warunkami i turystyką na terenie TPN pomocą służy Punkt Informacji Turystycznej TPN:  +48 18 20 23 300, infotur@tpn.pl, Chałubińskiego 44 - codziennie z wyjątkiem świąt w godzinach 07.30-16.15.

Drukuj