Psy lawinowe w TOPR - webinar

9 lutego 2023
Aktualizacja: 30 listopada 1999

Zapraszamy na trzeci webinar w ramach tegorocznej akcji Lawinowe ABC, który odbędzie się dzisiaj - w czwartek 9 lutego o godzinie 19.00.

Tematem są ,,Psy lawinowe w TOPR", a webinar poprowadzi ratownik TOPR oraz wysokogórski przewodnik tatrzański, Grzegorz Kubicki. Dowiecie się, jak wygląda szkolenie psa lawinowego i w jakich okolicznościach psy wykorzystywane są w ratownictwie górskim. Spotkamy się jak zawsze:

???? na platformie Zoom: bit.ly/LawinoweABC3
???? na naszym kanale TPNVideo na YouTube.
???? oraz na naszym profilu na Facebooku
 
W ramach tegorocznej edycji Lawinowego ABC można będzie obejrzeć 4 webinary oraz wysłuchać 2 podcastów ze specjalistami w sprawach poruszania się zimą po górach - wszystkie odbędą się w formie online. Tradycyjnie, po wszystkich spotkaniach w drugiej połowie lutego odbędzie się III ogólnopolski Turniej wiedzy o turystyce zimowej, a do wygrania będą atrakcyjne nagrody.
 
Tematem pierwszego webinaru były ,,Problemy lawinowe’’, prowadził go Przemysław Wójcik, zawodowy przewodnik wysokogórski IVBV oraz ratownik TOPR. Webinar możecie zobaczyć TUTAJ.
 
Tematem drugiego webinaru były ,,Obrażenia ciała i zagrożenia środowiskowe podczas zimowej aktywności górskiej’’, prowadził go Andrzej Górka, zawodowy ratownik TOPR oraz ratownik medyczny. Webinar możecie zobaczyć TUTAJ.
 
____
Organizatorem akcji Lawinowe ABC jest Tatrzański Park Narodowy we współpracy z Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - TOPR i Pomoc to Moc - społeczna odpowiedzialność PZU. Sponsorzy: RMF FM, Mmtsklep.pl - sklep marki Mammut w Polsce, Pieps Technology, Freerajdy i 5+ Szkoła Górska.
Drukuj