Pomoc koleżeńska w wypadku lawinowym

26 stycznia 2021
Aktualizacja: 30 listopada 1999

Zapraszamy na kolejny webinar w ramach akcji „Lawinowe ABC"! Tym razem tematem spotkania będzie pomoc koleżeńska w wypadku lawinowym. Dowiecie się, jak w praktyce wykorzystać sondę, detektor i łopatę, by w razie zejścia lawiny jak najszybciej i najefektywniej przejść do poszukiwań osoby zasypanej. Spotkanie poprowadzi ratownik TOPR – Marcin Józefowicz.


Webinar jest częścią projektu „Lawinowe ABC" realizowanego przez TPN przy współpracy PZU. To już druga z czterech zaplanowanych prezentacji dotyczących uprawiania turystyki zimowej. W szczególności zasad bezpieczeństwa, oceny stopnia zagrożenia lawinowego oraz zastosowania sprzętu do ratownictwa lawinowego.

Osoby zainteresowane tematyką turystyki zimowej zachęcamy również do wzięcia udziału w I Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Turystyce Zimowej, który wystartuje z początkiem marca. Szczegóły znajdziecie na profilu Lawinowe ABC oraz na stronie www.lawinoweabc.pl. Zakres tematyczny konkursu obejmie zagadnienia będące przedmiotem wspomnianych webinarów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, m.in. uczestnictwo w kursie lawinowym, dlatego zachęcamy do uważnego oglądania!

Spotkamy się, jak zawsze na platformie Zoom, na naszym kanale TPNVideo na YouTube oraz na Facebooku.

Pamiętajcie: czwartek, 28 stycznia, godzina 19.00!

Poprzednie webinary do obejrzenia są na naszym kanale TPNVideo na platformie YouTube.


Sponsorami akcji „Lawinowe ABC" są:
RMF FM, Mammut, Pieps Technology, Freerajdy, 5+ Szkoła Górska.

 
Drukuj