Pierwszy e-parking w Tatrach

1 czerwca 2020

Ruszyła sprzedaż internetowa miejsc parkingowych na Palenicy Białczańskiej. Kupując e-bilet, turysta będzie miał pewność, że nie spotka go niemiła niespodzianka i będzie miał gdzie zostawić samochód, wybierając się w Boże Ciało nad Morskie Oko.

W sprzedaży online dostępnych jest 200 miejsc parkingowych każdego dnia (od 11 czerwca) – to nieco ponad połowa jego objętości.  Już teraz możesz wykupić miejsce i nie martwić się o to, czy będziesz miał gdzie postawić samochód w tłoczny weekend. Warunkiem jest przyjazd na parking najpóźniej do godziny 8 rano. Sprzedaż online miejsc parkingowych będzie się odbywać do godziny 18:00 dnia poprzedzającego realizację. Rekomendujemy także zakup e-biletu za pośrednictwem strony tpn.pl uprawniającego do wejścia na szlaki w TPN przez punkt na Palenicy Białczańskiej w tym samym dniu.

Jeśli w trakcie swojego pobytu wybierasz się również na inne tatrzańskie szlaki, zachęcamy do zakupu biletów wstępu drogą elektroniczną w aplikacjach SkyCash i mPay lub za pośrednictwem strony tpn.pl (szczegóły: www.tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety). Ta forma pozwala na skorzystanie z szybkich płatności online.

Uwaga: bilet wstępu oraz potwierdzenie zakupu miejsca parkingowego należy zapisać w telefonie lub wydrukować, aby były dostępne do okazania w przypadku braku zasięgu, co często ma miejsce na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego (również na Palenicy Białczańskiej). 

Planujemy utrzymanie tej formy sprzedaży miejsc parkingowych także po długim weekendzie. Pierwsze dni to okres testowy, liczymy na wyrozumiałość. Rozwiązania te wprowadzamy po to, by ułatwić i usprawnić początkowy etap tatrzańskiej wycieczki. Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać na adres sekrateriat@tpn.pl.


Drukuj