Pierwsza pomoc w wypadkach lawinowych

23 lutego 2021

Uwaga, uwaga! Przed nami ostatni już webinar w ramach tegorocznej akcji „Lawinowe ABC", który poświęcimy pierwszej pomocy w wypadkach lawinowych. Dowiecie się m.in., jak pomóc osobie, która została porwana przez lawinę, a także jak postępować z człowiekiem mocno wychłodzonym. Spotkanie poprowadzi Sylweriusz Kosiński, ratownik TOPR, lekarz od lat zajmujący się tematem hipotermii.

  • fot. Tomasz Nodzyński

    fot. Tomasz Nodzyński

Webinar jest częścią projektu „Lawinowe ABC" realizowanego przez TPN przy współpracy PZU. To już trzecia z czterech zaplanowanych prezentacji dotyczących uprawiania turystyki zimowej. W szczególności zasad bezpieczeństwa, oceny stopnia zagrożenia lawinowego oraz zastosowania sprzętu do ratownictwa lawinowego.

Osoby zainteresowane tematyką turystyki zimowej zachęcamy również do wzięcia udziału w I Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Turystyce Zimowej, który wystartuje z początkiem marca. Szczegóły znajdziecie na profilu Lawinowe ABC oraz na stronie www.lawinoweabc.pl. Zakres tematyczny konkursu obejmie zagadnienia będące przedmiotem wspomnianych webinarów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, m.in. uczestnictwo w kursie lawinowym, dlatego zachęcamy do uważnego oglądania!

 

Spotkamy się, jak zawsze na platformie Zoom, na naszym kanale TPNVideo na YouTube oraz na Facebooku.

 

Pamiętajcie: czwartek, 25 lutego, godzina 19.00!

 

Poprzednie webinary do obejrzenia są na naszym kanale TPNVideo na platformie YouTube.

 


Sponsorami akcji „Lawinowe ABC" są:
RMF FM, Mammut, Pieps Technology, Freerajdy, 5+ Szkoła Górska.
Drukuj