Nowości

 • Kalendarze 2021 dopiero po Świętach

  Kalendarze 2021 dopiero po Świętach

  Uwaga! Z powodów od nas niezależnych (błąd drukarni) sprzedaż kalendarza jest opóźniona.Ta sytuacja zmusza nas do zareklamowania usługi. Niestety dziś jeszcze nie wiemy, jaki będzie finał tej sprawy. Jak tylko kalendarz będzie dostępny, poinformujemy o tym.

  22 grudnia 2020
 • Uwaga, konkurs

  Uwaga, konkurs

  Rodziny z dziećmi zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie internetowym „Rodzinne zagadki", który rozpocznie się 4 stycznia. Od dzisiaj można się już rejestrować.

  14 grudnia 2020
 • Krakowski Festiwal Górski

  Krakowski Festiwal Górski

  Rusza 18. edycja Krakowskiego Festiwalu Górskiego, tym razem w wersji online.

  11 grudnia 2020
 • Kalendarz 2021

  Kalendarz 2021

  Wiemy, że czekacie na wieści o naszym kalendarzu... Trochę trzymaliśmy Was w niepewności, ale dziś uchylamy rąbka tajemnicy! Mamy nadzieję, że temat kalendarza – Światło w Tatrach – przypadnie Wam do gustu równie mocno jak nam.

  8 grudnia 2020
 • Bezpieczne Tatry

  Bezpieczne Tatry

  W tym roku z okazji obchodów „Dni Wolontariatu" przygotowaliśmy dla Was dwa spotkania on-line. Webinary odbędą się we środę i czwartek. Na pierwszy zapraszaliśmy już wczoraj, drugi natomiast poświęcony będzie tematowi bezpieczeństwa.

  1 grudnia 2020
 • Wolontariat dla Tatr bez tajemnic

  Wolontariat dla Tatr bez tajemnic

  W tym roku z okazji obchodów „Dni Wolontariatu” przygotowaliśmy dla Was dwa spotkania on-line. Webinary odbędą się w środę i czwartek. Pierwszy poświęcony będzie właśnie „Wolontariatowi dla Tatr”.

  30 listopada 2020
 • W Dolinie Kościeliskiej nadal trwają prace remontowe

  W Dolinie Kościeliskiej, za Polaną Pisaną, w rejonie mostków trwają prace remontowe. Mostkami można przechodzić, jednak prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń osób tam pracujących.

  24 listopada 2020
 • Ornitho.pl pomaga w ochronie przyrody Tatr

  Ornitho.pl pomaga w ochronie przyrody Tatr

  Pod koniec września br. Tatrzański Park Narodowy podpisał porozumienie o współpracy z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków. Celem porozumienia jest powiększanie stanu wiedzy i wymiana informacji dotyczącej występowania zwierząt w Tatrzańskim Parku Narodowym uzyskiwanej poprzez...

  18 listopada 2020
 • Jesienne „Tatry” już w sprzedaży

  Jesienne „Tatry” już w sprzedaży

  Górale. Jak wiele znaczeń, emocji, skojarzeń niesie ze sobą to słowo. Im właśnie poświęcamy najnowszy numer „Tatr”, który jest już dostępny w sprzedaży. Polecamy!

  13 listopada 2020
 • Czy Tatry są już zadeptane?

  Czy Tatry są już zadeptane?

  Na przestrzeni wieków człowiek na różne sposoby korzystał z tatrzańskiej przyrody. Tatry były kiedyś ośrodkiem przemysłowym, wielkim pastwiskiem i terenem łowieckim. Dzisiejsza turystyka także pozostawia po sobie ślad. Jaki? Dowiecie się podczas czwartkowego webinaru,...

  10 listopada 2020
 • Centrum zamknięte do odwołania

  Centrum zamknięte do odwołania

  Uwaga, z powodu ogłoszonych przez rząd najnowszych restrykcji związanych z epidemią koronawirusa Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN jest nieczynne do odwołania.

  5 listopada 2020
 • Jesienne liczenie za nami

  Jesienne liczenie za nami

  Wynik jesiennego liczenia dla całych Tatr, polskich i słowackich, to 983 kozice, w tym 69 młodych urodzonych tej wiosny. Wyników liczenia nie należy brać jednak dosłownie, choć podawane są z dokładnością do jednej sztuki.

  4 listopada 2020
 • PATROL TATRY rusza nowy sezon!

  PATROL TATRY rusza nowy sezon!

  Już w najbliższą niedzielę, 1 listopada o 15:25 premiera drugiego sezonu serialu „Patrol Tatry” realizowanego przez telewizję Fokus TV we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Pierwszy sezon spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem – serial o Tatrach zyskał wielu...

  30 października 2020
 • Jesienne „Tatry”

  Jesienne „Tatry”

  Górale. Jak wiele znaczeń, emocji, skojarzeń niesie ze sobą to słowo. Im właśnie poświęcamy najnowszy numer „Tatr”. Trafi do druku już w piątek. W sprzedaży dostępny będzie za kilka dni.

  29 października 2020
 • Konkurs wiedzy o pasterstwie dla uczniów szkół ponadpodstawowych odwołany

  Konkurs wiedzy o pasterstwie dla uczniów szkół ponadpodstawowych odwołany

  Podobnie, jak przez poprzednie 22 lata przygotowywaliśmy się do przeprowadzenia kolejnej edycji Konkursu wiedzy o pasterstwie dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Konkurs miał się odbyć w połowie listopada, zaproszeni mieli być również nasi eksperci, czyli bacowie realizujący wypas...

  21 października 2020
 • Full wypas z kulturą w Tatrach – o owcach, pasterzach i edukacji

  Full wypas z kulturą w Tatrach – o owcach, pasterzach i edukacji

  Podczas naszego kolejnego spotkania będzie mowa o owcach, ich długiej i zagmatwanej historii w Tatrach aż po dzień dzisiejszy, o pasterstwie tatrzańskim, wypasie kulturowym w Tatrzańskim Parku Narodowym oraz pasterstwie w przekazie edukacyjnym TPN.

  21 października 2020
 • Podhalanie

  Podhalanie

  Z nieskrywaną radością zapraszamy do zwiedzania nowej wystawy plenerowej Podhalanie na fundamentach dawnego dworu w Kuźnicach.

  15 października 2020
 • Uwaga, utrudnienia w ruchu

  Od czwartku, 8 października (od rana) wystąpią utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej nr 958. Na moście w Kirach, w pobliżu wejścia do Doliny Kościeliskiej będą prowadzone prace drogowe. Ruch pojazdów odbywać się będzie wahadłowo.

  5 października 2020
 • Powiat tatrzański w czerwonej strefie

  Od soboty (3 października) powiat tatrzański będzie w czerwonej strefie. Na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego nie ma obowiązku noszenia maseczek, jednak rekomendujemy ich używanie, jeśli nie ma możliwości zachowania bezpiecznego dystansu społecznego.

  2 października 2020
 • Rezerwacja parkingów w rejonie Morskiego Oka nadal działa

  Rezerwacja parkingów w rejonie Morskiego Oka nadal działa

  Mimo zakończenia sezonu letniego, turyści chcący dojechać własnym samochodem w rejon Palenicy Białczańskiej, gdzie rozpoczyna się szlak m.in. do Morskiego Oka, nadal mogą dokonać wcześniejszej rezerwacji miejsca za pośrednictwem strony tpn.pl. Tylko w ten sposób turysta ma...

  29 września 2020