Nowości

 • Nabór TPN na stanowisko zastępcy głównego księgowego

  Nabór TPN na stanowisko zastępcy głównego księgowego

  Tatrzański Park Narodowy ogłasza nabór na stanowisko zastępcy głównego księgowego w Zespole Finansowo-Księgowym. Na zgłoszenia czekamy do 26.05.2023. Szczegóły poniżej.

  10 maja 2023
 • Noc Muzeów w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN

  Noc Muzeów w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN

  Jakie macie plany na tegoroczną Noc Muzeów? 20 maja zapraszamy Was do Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, gdzie pokażemy Wam naszą wystawę przyrodniczą, będą gry i zabawy oraz opowieści przy ognisku!

  5 maja 2023
 • "Podhalanie" - spotkanie w Białym Dunajciu

  Serdecznie zapraszamy w piątek 5 maja o godzinie 18:00 do Białego Dunajca! Kolejne spotkanie promocyjne książki "Podhalanie. Wokół tożsamości" odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury - Gminnej Bibliotece Publicznej przy ulicy Jana Pawła II 363 w Białym Dunajcu.

  3 maja 2023
 • Akademia Tatry: wycieczka 12 maja

  Akademia Tatry: wycieczka 12 maja

  Akademia Tatry to seria specjalistycznych szkoleń z botaniki, zoologii, ekologii, geologii, topografii i historii. Wykłady, wycieczki i warsztaty dedykowane są dla przewodników, kandydatów na przewodników, nauczycieli i pasjonatów tatrzańskiej przyrody. Temat najbliższej wycieczki to...

  3 maja 2023
 • Zapraszamy do udziału w szacowaniu

  W Biuletynie Informacji Publicznej TPN opublikowaliśmy ogłoszenie o szacowaniu wartości zamówienia na „Usługę polegającą na wykonaniu prac programistyczno-wdrożeniowych dla 23 stron internetowych parków narodowych oraz jednej strony głównej, w wersji mobilnej i desktopowej”. Na...

  2 maja 2023
 • "Podhalanie" z nominacją

  Z wielką radością dzielimy się wieścią, że w konkursie Najpiękniejsze Polskie Książki 2022 organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek nasza najnowsza publikacja „Podhalanie. Wokół tożsamości” Agnieszki Gąsienicy-Giewont i Stanisławy Trebuni-Staszel otrzymała...

  1 maja 2023
 • Zbliża się koniec sezonu narciarskiego w Tatrach

  Zbliża się koniec sezonu narciarskiego w Tatrach

  8 maja 2023 obszar Tatrzańskiego Parku Narodowego zostanie zamknięty dla uprawiania wszelkich form narciarstwa (w tym turystyki narciarskiej, narciarstwa ekstremalnego i zjazdowego). Wyjątkiem jest szlak na Rysy, który będzie dostępny dla narciarzy wysokogórskich do 21 maja br.

  28 kwietnia 2023
 • Dolina Jaworzynki ponownie otwarta

  Dolina Jaworzynki ponownie otwarta

  Dzisiaj (28 kwietnia) ponownie zostaje otwarty żółty szlak turystyczny przez Dolinę Jaworzynki (Kuźnice - Dolina Jaworzynki - Przełęcz między Kopami) w obie strony. Dziękujemy za wsparcie naszych działań.

  28 kwietnia 2023
 • Wycieczka do Morskiego Oka najlepiej z e-biletem

  Wycieczka do Morskiego Oka najlepiej z e-biletem

  Wycieczkę nad Morskie Oko warto zaplanować wcześniej. W sezonie: podczas majówki, w wakacje, święta, ale także w weekendy, gdy pogoda dopisuje – miejsce to cieszy się ogromną popularnością. Jak uniknąć korków i problemów z parkowaniem? Wszystko wyjaśniamy poniżej.

  28 kwietnia 2023
 • Akademia Tatry: wycieczka 29 kwietnia ODWOŁANA

  Akademia Tatry: wycieczka 29 kwietnia

  Akademia Tatry to seria specjalistycznych szkoleń z botaniki, zoologii, ekologii, geologii, topografii i historii. Wykłady, wycieczki i warsztaty dedykowane są dla przewodników, kandydatów na przewodników, nauczycieli i pasjonatów tatrzańskiej przyrody. Niestety, wycieczka "Wiosna w...

  24 kwietnia 2023
 • Światowy Dzień Książki w TPN

  Światowy Dzień Książki w TPN

  Światowy Dzień Książki wypada 23 kwietnia! Z tej okazji w naszym sklepie on-line oraz zakopiańskich punktach stacjonarnych przez cały weekend wybrane książki kupicie z 20% rabatem!

  22 kwietnia 2023
 • Dolina Jaworzynki zamknięta

  Dolina Jaworzynki zamknięta

  Aby zapewnić spokój niedźwiedziej rodzinie, która przebywa w pobliżu szlaku, od 21 kwietnia do odwołania zamknięty zostaje żółty szlak turystyczny: Kuźnice - Dolina Jaworzynki - Przełęcz Między Kopami ( w obu kierunkach).

  20 kwietnia 2023
 • Hokus krokus!

  Hokus krokus!

  Hokus krokus, nie czarujmy się, krokusy same się nie ochronią. Kto jest z nami już nieco dłużej, kojarzy na pewno to hasło. Przychodzi taki czas w roku, kiedy często je powtarzamy, dbając o fioletowe kwiaty.

  14 kwietnia 2023
 • Dojazd do Doliny Chochołowskiej

  Cieplejsze dni sprawiają, że śnieg pomału znika z Polany Chochołowskiej i zaczyna się ostatni okres kwitnienia krokusów (kwiaty, zasypane śniegiem, już przekwitły na dużej części Polany lub wcale nie pojawiły się w tym roku). Przede wszystkim z powodu powtarzających się opadów...

  13 kwietnia 2023
 • Projekt LECA

  TPN bierze udział w projekcie LECA

  Tatrzański Park Narodowy wraz z jedenastoma innymi partnerami rozpoczyna nowy międzynarodowy projekt promujący koegzystencję ludzi i dużych drapieżników (wilka, rysia i niedźwiedzia) w Karpatach: projekt LECA – Interreg Central Europe.

  11 kwietnia 2023
 • Dni Lawinowo-Skiturowe za nami

  Dni Lawinowo-Skiturowe za nami

  Jubileuszowa, dziesiąta edycja "Dni" zebrała spore grono miłośników gór i turystyki zimowej wokół schroniska w Dolinie Pięciu Stawów. Dziękujemy Wam za odwiedziny na naszym stanowisku, udział w warsztatach i wycieczce oraz wszystkie dyskusje. Cieszymy się, że mogliśmy porozmawiać...

  10 kwietnia 2023
 • Ogólnopolski Konkurs „Bajarze z Leśnej Polany”

  Ogólnopolski Konkurs „Bajarze z Leśnej Polany”

  Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zaprasza do udziału w szesnastej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Bajarze z Leśnej Polany” im. redaktora Andrzeja Zalewskiego. Tegoroczny konkurs, skierowany do wszystkich miłośników lasu, odbędzie się w Ośrodku Kultury Leśnej 25 i 26 maja.

  10 kwietnia 2023
 • Akademia Tatry: wycieczka 15 kwietnia

  Akadamia Tatry: wycieczka 15 kwietnia

  Akademia Tatry to seria specjalistycznych szkoleń z botaniki, zoologii, ekologii, geologii, topografii i historii. Wykłady, wycieczki i warsztaty dedykowane będą dla przewodników, kandydatów na przewodników, nauczycieli i pasjonatów tatrzańskiej przyrody. Drugie spotkanie, wycieczka...

  8 kwietnia 2023
 • Zdrowych, radosnych i pięknych Świąt Wielkanocnych!

  Zdrowych, radosnych i pięknych Świąt Wielkanocnych!

  Życzą pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

  7 kwietnia 2023
 • Ponawiamy nabór na stanowisko Specjalisty HR

  Ponawiamy nabór na stanowisko Specjalisty HR

  Tatrzański Park Narodowy ogłasza nabór na stanowisko Specjalisty HR. Wymagane dokumenty należy składać w terminie do 19 kwietnia 2023. Szczegóły poniżej.

  6 kwietnia 2023