Nowości

 • Dyżury w Centrum Lawinowym

  Dyżury w Centrum Lawinowym

  Zapraszamy na weekendowe dyżury w Lawinowym Centrum Treningowym PZU na Kalatówkach, które prowadzi ratownik TOPR Tomasz Wojciechowski - odbywają się w każdą sobotę i niedzielę w godzinach 09.00-14.00.

  13 lutego 2023
 • Lawinowe ABC - ostatni webinar

  Lawinowe ABc - ostatni webinar

  Zapraszamy na ostatni, czwarty webinar w ramach tegorocznej akcji Lawinowe ABC, który odbędzie się w czwartek 16 lutego o godzinie 19.00.

  13 lutego 2023
 • Raki a raczki

  Raki a raczki

  Co zabrać w Tatry, by być przygotowanym adekwatnie do pogody i warunków panujących na zimowych szlakach? Czy m różnią się raki od raczków?

  13 lutego 2023
 • Otwarcie szlaku do Morskiego Oka 10 lutego

  Otwarcie drogi do Morskiego Oka 10 lutego

  Od piątku 10 lutego ponownie otwarte zostaną szlaki turystyczne: droga z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka oraz szlak z Wodogrzmotów Mickiewicza do Doliny Pięciu Stawów.

  9 lutego 2023
 • Psy lawinowe w TOPR - webinar

  Psy lawinowe w TOPR - webinar

  Zapraszamy na trzeci webinar w ramach tegorocznej akcji Lawinowe ABC, który odbędzie się dzisiaj - w czwartek 9 lutego o godzinie 19.00.

  9 lutego 2023
 • Otwarte szlaki narciarskie

  Otwarte szlaki narciarskie

  Na wniosek Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zamknięte szlaki narciarskie na terenie TPN zostają ponownie otwarte.

  7 lutego 2023
 • Chronić Cię Trzeba! Cietrzewie w Tatrach

  Chronić Cię Trzeba!

  Czy ktoś z Was widział w Tatrach cietrzewia? W TPN żyje już bardzo niewielka populacja tych ptaków. Są na granicy wymarcia. Trzeba je aktywnie chronić, inaczej nie przetrwają.

  7 lutego 2023
 • Nie wszystkie szlaki w Tatrach otwarte

  Nie wszystkie szlaki w Tatrach otwarte

  Po przeprowadzeniu oceny zagrożenia lawinowego przez Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, na ich wniosek, potwierdzamy odwołanie zamknięcia całego obszaru polskich Tatr, z wyjątkiem:

  7 lutego 2023
 • Cały obszar Tatr zamknięty!

  Cały obszar Tatr Polskich zamknięty!

  Na wniosek Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, z powodu bardzo trudnej sytuacji pogodowej oraz wysokiego zagrożenia lawinowego (4 stopień!), CAŁY OBSZAR TATR POLSKICH ZOSTAJE ZAMKNIĘTY DO ODWOŁANIA.

  4 lutego 2023
 • TOPR ogłosił 4 stopień zagrozenia lawinowego

  TOPR ogłosił 4 stopień zagrozenia lawinowego

  W Tatrach panują skrajnie niebezpieczne warunki do uprawiania turystyki.

  2 lutego 2023
 • Światowy Dzień Mokradeł

  Światowy Dzień Mokradeł

  Światowy Dzień Mokradeł to kampania prowadzona na całym świecie, której celem jest podniesienie wiedzy społeczeństwa na temat roli terenów podmokłych w przyrodzie i działalności człowieka. Tegoroczne hasło brzmi „Już czas na przywrócenie mokradeł”.

  30 stycznia 2023
 • Gramy z WOŚP!

  Gramy z WOŚP!

  Już ponad 10 lat gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Nasze licytacje startują w niedzielę, 29 stycznia, o 08.00 rano.

  29 stycznia 2023
 • Przydatne wskazówki i zasady dla skiturowców

  Przydatne wskazówki i zasady dla skiturowów

  Zima w Tatry zawitała już na dobre i na szlakach obserwujemy coraz większy ruch skiturowy. W trosce o dobro przyrody i bezpieczeństwo narciarzy przypominamy kilka zasad, którymi należy się kierować podczas narciarskich wycieczek.

  27 stycznia 2023
 • Ruszył nabór na stanowisko Specjalisty HR

  Ruszył nabór na stanowisko Specjalisty HR

  Tatrzański Park Narodowy ogłasza nabór na stanowisko Specjalisty HR. Wymagane dokumenty należy składać w terminie do 10 lutego 2023. Szczegóły poniżej.

  27 stycznia 2023
 • Punkt Informacji Turystycznej z mobilnym tłumaczem języka migowego

  Punkt Informacji Turystycznej z mobilnym tłumaczem języka migowy

  Nasz Punkt Informacji Turystycznej jest dostępny dla osób głuchych. Jak działa mobilny tłumacz języka migowego? Osoba niesłysząca może zasięgnąć informacji turystycznej na temat Tatr na dwa sposoby:

  24 stycznia 2023
 • Ruszył nabór na stanowisko w Zespole Zagospodarowania Przestrzennego

  Ruszył nabór na stanowisko ds. administracyjnych

  Tatrzański Park Narodowy ogłasza nabór na stanowisko w Zespole Zagospodarowania Przestrzennego i Stanu Posiadania TPN (umowa na zastępstwo). Wymagane dokumenty należy składać w terminie do 10 lutego 2023. Szczegóły poniżej.

  24 stycznia 2023
 • Ruszył nabór na stanowisko ds. administracyjnych

  Ruszył nabór na stanowisko ds. administracyjnych

  Tatrzański Park Narodowy ogłasza nabór na stanowisko ds. administracyjnych. Wymagane dokumenty należy składać w terminie do 10 lutego 2023. Szczegóły poniżej.

  24 stycznia 2023
 • "Podhalanie. Wokół tożsamości" - zakopiańska premiera książki

  Tatrzański Park Narodowy oraz Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór zapraszają na zakopiańską premierę oraz spotkanie z autorkami książki „Podhalanie. Wokół tożsamości”, Agnieszką Gąsienicą-Giewont i Stanisławą Trebunią-Staszel, oraz Bartkiem Solikiem – autorem...

  20 stycznia 2023
 • Sala Odkryć w CEP TPN

  Sala Odkryć w CEP TPN

  Czy znacie naszą "Salę Odkryć" w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN? Ciekawi świata najmłodsi, kochający naturę i mający sporo energii będą zachwyceni! A zachwycone dziecko to zadowolony rodzic.

  16 stycznia 2023
 • Lawinowe ABC: drugi webinar

  Lawinowe ABC: drugi webinar

  Zapraszamy na drugi webinar w ramach tegorocznej akcji LawinoweABC, który odbędzie się w najbliższy czwartek, 19 stycznia, o godzinie 19.00. Tematem są ,,Obrażenia ciała i zagrożenia środowiskowe podczas zimowej aktywności górskiej’’, a webinar poprowadzi Andrzej Górka, zawodowy...

  16 stycznia 2023