Nowości

 • Z góry za GÓRY

  Z góry za GÓRY

  Jesteś miłośnikiem Tatr i chcesz je mieć zawsze przy sobie? Nic prostszego! Zamów już dziś prenumeratę kwartalnika „Tatry” (prenumerata obejmuje cztery numery, lub w przypadku dwuletniej – osiem numerów)!

  20 maja 2020
 • Ogłoszenia o naborze na stanowiska dyrektorów parków narodowych

  W trzech parkach narodowych: Biebrzańskim, Narwiańskim oraz Wolińskim trwają nabory na stanowiska dyrektorów. Poniżej szczegóły:

  18 maja 2020
 • Kopalnie, huty i hotele? O tym, czego to ludzie nie wymyślą w Tatrach

  Kopalnie, huty i hotele? O tym, czego to ludzie nie wymyślą w Tatrach

  W naszym trzecim webinarze opowiemy, jak działalność człowieka – górnictwo, hutnictwo, pasterstwo – przez wieki kształtowała środowisko przyrodnicze Tatr. Wspomnimy także o niektórych pomysłach na zagospodarowanie Tatr, tych zrealizowanych i tych, które pozostały w fazie...

  13 maja 2020
 • Konkurs Wiedzy o TPN odwołany

  Z przykrością informujemy, że z powodu epidemii koronawirusa tegoroczna edycja Konkursu Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym nie odbędzie się. Liczymy na Państwa wyrozumiałość i zapraszamy do udziału w przyszłym roku!

  12 maja 2020
 • Tłoczny weekend w Tatrach

  Tłoczny weekend w Tatrach

  Za nami pierwszy względnie pogodny weekend po otwarciu tatrzańskich szlaków. Ruch turystyczny był znacznie większy niż tydzień wcześniej. Łącznie w Tatry weszło 17 993 osób (dane nie obejmują Doliny Chochołowskiej oraz wjazdów kolejką na Kasprowy Wierch).

  11 maja 2020
 • Webinar z TPN

  Webinar z TPN

  W zeszłym tygodniu wystartowaliśmy z nowym projektem edukacyjnym! Przed nami drugi webinar Tatrzańskiego Parku Narodowego. Odpowiemy na nim na pytanie: Dlaczego Park „marnuje” drewno w lesie? Zapraszamy w czwartek, 7 maja o godzinie 19.00!

  5 maja 2020
 • Co w trawie piszczy

  Co w trawie piszczy

  Kwiecień plecień… Nie tym razem. Za nami słoneczny miesiąc. Zaczęło robić się kolorowo, a zwierzęta miały całe Tatry dla siebie!

  5 maja 2020
 • Wiosenne „Tatry”

  Wiosenne „Tatry”

  Temat numeru nowych „Tatr” poświęcony jest ptakom szponiastym. W sprzedaży kwartalnik dostępny będzie już za kilka dni.

  4 maja 2020
 • Głowa do góry!

  Głowa do góry!

  Sytuacja związana z epidemią oraz restrykcjami wprowadzonymi do życia codziennego Polaków zmusiła nas do przeformatowania prowadzonych przez nas działań edukacyjno-komunikacyjnych.

  4 maja 2020
 • Tatrzański Park Narodowy otwarty dla turystów

  Tatrzański Park Narodowy otwarty dla turystów

  Od poniedziałku 4 maja, zgodnie z rządową polityką łagodzenia obostrzeń, Tatrzański Park Narodowy zostaje ponownie udostępniony dla ruchu turystycznego.

  27 kwietnia 2020
 • Zapraszamy w dolinki reglowe

  Zapraszamy w dolinki reglowe

  Od 21 kwietnia obszar Tatrzańskiego Parku Narodowego zostaje częściowo udostępniony dla ruchu turystycznego. Możliwe jest wejście do dolin reglowych: Doliny Białego, Doliny Strążyskiej, Doliny za Bramką, Ku Dziurze.

  21 kwietnia 2020
 • Wesołych Świąt!

  Wesołych Świąt!

  W tym roku jeszcze mocniej niż zwykle życzymy – Wesołych Świąt! #zostańwdomu

  10 kwietnia 2020
 • Co w trawie piszczy

  Co w trawie piszczy

  Ciche Tatry. Obecna sytuacja wymusiła na nas zamknięcie szlaków. Tatry świecą pustkami, to rzadki widok. Ta pustka wywołuje zachwyt, ale i pewną dozę niepokoju… Poniżej podsumowanie minionego miesiąca.

  7 kwietnia 2020
 • Tymczasowy zakaz wstępu do lasów i Parków Narodowych

  W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii po rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte.

  3 kwietnia 2020
 • Zmiany w związku z zagrożeniem koronawirusem [AKTUALIZACJA]

  Zmiany w związku z zagrożeniem koronawirusem

  Uwaga, z powodu zagrożenia zarażeniem koronawirusem jesteśmy zmuszeni podjąć następujące działania:

  3 kwietnia 2020
 • VI Ogólnopolska konferencja naukowa „Przyroda Tatrzańskiego Parku Narodowego a Człowiek” komunikat 4

  Szanowni Państwo, z uwagi na nadzwyczajną sytuację oraz przychylając się do licznych próśb, przedłużamy termin nadsyłania abstraktów wystąpień na Konferencję do dnia 15 kwietnia 2020 roku. Szczegóły w komunikacie nr 2 z 24 stycznia 2020 r. Życzymy dużo zdrowia!

  3 kwietnia 2020
 • TPN dla najmłodszych

  TPN dla najmłodszych

  Wiemy, że czas kwarantanny jest ciężki dla wszystkich... niezależnie od wieku. Dla dorosłych przygotowaliśmy nowe cykle filmów edukacyjnych, a na naszych profilach w mediach społecznościowych na bieżąco relacjonujemy, co w Tatrach. Ale nie zapominamy o młodszych miłośnikach Tatr....

  30 marca 2020
 • Głowa do GÓRY #tatrypoczekają

  Głowa do GÓRY

  Rozpoczynamy nowy cykl krótkich filmów, w których będziemy Wam przybliżać przyrodę Tatr. W ten sposób chcemy umilić Wam siedzenie w domu, z dala od ukochanych gór. Nasi edukatorzy będą opowiadać o aktualnych zjawiskach przyrodniczych, poznacie także sporo tatrzańskich ciekawostek,...

  30 marca 2020
 • Tatry w Twoich rękach – co nowego?

  Szanowni Państwo, ponownie dziękujemy za obecność na listopadowym spotkaniu „Tatry w Twoich rękach”, za przekazane nam oferty i za cierpliwość. Jeszcze kilka dni temu mieliśmy trochę nowych informacji i treść tego komunikatu miała być nieco inna.

  23 marca 2020
 • XXIV Konkurs Wiedzy o TPN – zmiany

  Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zmuszeni jesteśmy odwołać wykład przygotowujący do XXIV Konkursu Wiedzy o TPN, który miał się odbyć 27 marca br. w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN. O dalszych decyzjach związanych z Konkursem będziemy informować na bieżąco na naszej stronie...

  17 marca 2020