Nowości

 • TPN walczy ze śmieciami na górskich szlakach

  TPN walczy ze śmieciami na górskich szlakach

  Tatrzański Park Narodowy rusza z nową kampanią na rzecz środowiska. Akcja "Śmieci to temat podniosły – bez śmieci, bez śladu, bez wahania" ma zwracać uwagę na problem zanieczyszczania Tatr oraz edukować, motywować i inspirować do zmiany postawy oraz odpowiedzialnej turystyki, w tym...

  11 września 2018
 • Tatry na pamiątkę

  Tatry na pamiątkę

  Ceramiczne kubki z wizerunkiem niedźwiedzia lub owcy, oryginalna chusta Buff z motywami tatrzańskimi, drewniany brelok na klucze albo magnes w kształcie tatrzańskiego kierunkowskazu – każdy teraz może mieć taką tatrzańską pamiątkę.

  11 września 2018
 • "Drzewo życia" - ósma edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Przyroda jaką znam"

  VIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Przyroda jaką znam

  Roztoczański Park Narodowy zaprasza do udziału w VIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "Przyroda jaką znam" pt. "Drzewo życia".

  10 września 2018
 • Co w trawie piszczy

  Cztery niedźwiedzie w Dolinie Wyżniej Chochołowskiej, komunikacyjny paraliż na drodze do Morskiego Oka oraz wcześniej niż zwykle kwitnąca goryczka trojeściowa, zwiastun jesieni, to obraz mijającego sierpnia.

  10 września 2018
 • 14. Spotkania z Filmem Górskim: znamy pełny program imprezy

  14. Spotkania z Filmem Górskim: znamy pełny program imprezy

  Dwadzieścia cztery filmy konkursowe z 13 krajów, 7 pokazów specjalnych, 14 pokazów pozakonkursowych, spotkania z Élisabeth Revol, Adamem Bieleckim, Andrzejem Bargielem, Nicolas Favresse, uczestnikami wyprawy na K2 i wieloma innymi postaciami  związanymi z górami z całego świata,...

  24 sierpnia 2018
 • Spotkania z Filmem Górskim

  Spotkania z Filmem Górskim

  W dniach 30 sierpnia – 2 września w Zakopanem odbędzie się 14 edycja festiwalu Spotkania z Filmem Górskim. W ramach festiwalu poza filmami pokazywanymi w kinie Sokół można będzie spotkać się z wybitnymi wspinaczami, alpinistami, himalaistami, ratownikami TOPR, lekarzami, filmowcami...

  23 sierpnia 2018
 • Obchodziliśmy Wielki Dzień Pszczół

  Obchodziliśmy Wielki Dzień Pszczół

  Podczas IX Europejskich Targów Produktu Regionalnego w Zakopanem w dniach 11-15 sierpnia Tatrzański Park Narodowy utworzył stoisko edukacyjne dedykowane potrzebie ochrony pszczół i innych pożytecznych owadów zapylających rośliny.

  20 sierpnia 2018
 • Tatry jadą do Krakowa

  Tatry jadą do Krakowa

  Już we wtorek, 7 sierpnia o godzinie 18:00 w Krakowie odbędzie się spotkanie poświęcone niezwykłej książce „O drzewach, które wybrały Tatry”. Idealnym miejscem na rozmowy o naturze jest magiczna kawiarnia, w której na zmianę toczą się rozmową o książkach i podróżach –...

  6 sierpnia 2018
 • Zarembek Tradycji

  Zarembek Tradycji

  Gra terenowa, laboratorium, warsztaty malarskie i quest – a wszystko o pszczołach i z pszczołami w tle. Tatrzański Park Narodowy zaprasza na swoje stoisko poświęcone tym pożytecznym owadom podczas IX Europejskich Targów Produktów Regionalnych.

  6 sierpnia 2018
 • Co w trawie piszczy

  Co w trawie piszczy

  Druga połowa lipca minęła pod znakiem ulew i burz. W wyniku intensywnych opadów deszczu wiele górskich potoków zamieniło się w rwące rzeki. Miejscami woda wystąpiła z koryt, przez co szlaki zostały podtopione. Część z nich została zamknięta. Nowiny z terenów przekazują...

  31 lipca 2018
 • Literacko, tatrzańsko

  Zakopiański Festiwal Literacki

  Już niebawem kolejna edycja Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego. I w tym roku nie zabraknie Wydawnictw TPN.

  30 lipca 2018
 • Kozice policzone

  Kozice policzone

  Po raz kolejny pracownicy polskiego i słowackiego Tatrzańskiego Parku Narodowego policzyli kozice. Łączny wynik w całych Tatrach to 989 osobników.

  26 lipca 2018
 • Przewodniczki

  Przewodniczki

  Tematem numeru letnich ”Tatr” są kobiety wykonujące zawód przewodnika górskiego. Pretekstem jest podwójny jubileusz: sto lat temu kobiety w Polsce uzyskały prawa wyborcze, siedemdziesiąt lat temu pierwsza kobieta, Zofia Radwańska-Paryska uzyskała uprawnienia przewodnika...

  26 lipca 2018
 • Nabór konkursowy na stanowisko zastępcy dyrektora Ojcowskiego Parku Narodowego

  Dyrektor Ojcowskiego Parku Narodowego ogłasza nabór konkursowy na stanowisko zastępcy dyrektora w Ojcowskim Parku Narodowym.

  24 lipca 2018
 • Niebezpiecznie w Tatrach [Aktualizacja: 19.07. godz. 18.30]

  Niebezpiecznie w tatrach [aktualizacja godz. 18.30]

  Warunki do uprawiania turystyki są bardzo złe. Szlaki są mokre, śliskie, na odcinkach leśnych błotniste. W wyniku intensywnych opadów deszczu wiele górskich potoków zamieniło się w rwące rzeki. Miejscami woda wystąpiła z koryt, przez co szlaki zostały podtopione.

  19 lipca 2018
 • Uwaga, niebezpiecznie w Tatrach! [Aktualizacja: 19.07. godz. 11.25]

  Uwaga, niebezpiecznie w Tatrach! [Aktualizacja: godz. 10.00]

  W wyniku intensywnych opadów deszczu wiele górskich potoków zamieniło się w rwące rzeki. Miejscami woda wystąpiła z koryt, przez co szlaki zostały podtopione. Część z nich zmuszeni byliśmy zamknąć. Jest niebezpiecznie, odradzamy wyjść w góry!

  19 lipca 2018
 • Uwaga, bardzo niebezpieczna sytuacja w Tatrach! [ 19.07. Aktualizacja: godz. 8.00]

  Uwaga, bardzo niebezpieczna sytuacja w Tatrach! [Aktualizacja: godz. 8.00]

  W wyniku intensywnych opadów deszczu wiele górskich potoków zamieniło się w rwące rzeki. Miejscami woda wystąpiła z koryt, przez co szlaki zostały podtopione.

  19 lipca 2018
 • Punkt informacji turystycznej TPN zaprasza

  Punkt informacji turystycznej TPN zaprasza

  W budynku Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN przy ulicy Chałubińskiego 42a został uruchomiony punkt informacji turystycznej. Zapraszamy w godzinach 9 -16.30.

  18 lipca 2018
 • Bilety do Tatrzańskiego Parku Narodowego za złotówkę

  Bilety do Tatrzańskiego Parku Narodowego za złotówkę

  Ruszyła wspólna akcja promocyjna mPay i Mastercard adresowana do osób odwiedzających Tatrzański Park Narodowy. Czeka na Was aż 20 tys. biletów, spośród których każdy kosztuje tylko 1 zł. W promocji mogą uczestniczyć posiadacze kart z logo różnych banków i organizacji płatniczych.

  18 lipca 2018
 • Biblioteka TPN będzie nieczynna od 16 do 19 lipca

  Zamknięcie jest związane z uczestnictwem pracowników w szkoleniu. Za niegodności przepraszamy.

  13 lipca 2018