Nowości

 • Głowa do góry!

  Głowa do góry!

  Sytuacja związana z epidemią oraz restrykcjami wprowadzonymi do życia codziennego Polaków zmusiła nas do przeformatowania prowadzonych przez nas działań edukacyjno-komunikacyjnych.

  4 maja 2020
 • Tatrzański Park Narodowy otwarty dla turystów

  Tatrzański Park Narodowy otwarty dla turystów

  Od poniedziałku 4 maja, zgodnie z rządową polityką łagodzenia obostrzeń, Tatrzański Park Narodowy zostaje ponownie udostępniony dla ruchu turystycznego.

  27 kwietnia 2020
 • Zapraszamy w dolinki reglowe

  Zapraszamy w dolinki reglowe

  Od 21 kwietnia obszar Tatrzańskiego Parku Narodowego zostaje częściowo udostępniony dla ruchu turystycznego. Możliwe jest wejście do dolin reglowych: Doliny Białego, Doliny Strążyskiej, Doliny za Bramką, Ku Dziurze.

  21 kwietnia 2020
 • Wesołych Świąt!

  Wesołych Świąt!

  W tym roku jeszcze mocniej niż zwykle życzymy – Wesołych Świąt! #zostańwdomu

  10 kwietnia 2020
 • Co w trawie piszczy

  Co w trawie piszczy

  Ciche Tatry. Obecna sytuacja wymusiła na nas zamknięcie szlaków. Tatry świecą pustkami, to rzadki widok. Ta pustka wywołuje zachwyt, ale i pewną dozę niepokoju… Poniżej podsumowanie minionego miesiąca.

  7 kwietnia 2020
 • Tymczasowy zakaz wstępu do lasów i Parków Narodowych

  W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii po rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte.

  3 kwietnia 2020
 • Zmiany w związku z zagrożeniem koronawirusem [AKTUALIZACJA]

  Zmiany w związku z zagrożeniem koronawirusem

  Uwaga, z powodu zagrożenia zarażeniem koronawirusem jesteśmy zmuszeni podjąć następujące działania:

  3 kwietnia 2020
 • VI Ogólnopolska konferencja naukowa „Przyroda Tatrzańskiego Parku Narodowego a Człowiek” komunikat 4

  Szanowni Państwo, z uwagi na nadzwyczajną sytuację oraz przychylając się do licznych próśb, przedłużamy termin nadsyłania abstraktów wystąpień na Konferencję do dnia 15 kwietnia 2020 roku. Szczegóły w komunikacie nr 2 z 24 stycznia 2020 r. Życzymy dużo zdrowia!

  3 kwietnia 2020
 • TPN dla najmłodszych

  TPN dla najmłodszych

  Wiemy, że czas kwarantanny jest ciężki dla wszystkich... niezależnie od wieku. Dla dorosłych przygotowaliśmy nowe cykle filmów edukacyjnych, a na naszych profilach w mediach społecznościowych na bieżąco relacjonujemy, co w Tatrach. Ale nie zapominamy o młodszych miłośnikach Tatr....

  30 marca 2020
 • Głowa do GÓRY #tatrypoczekają

  Głowa do GÓRY

  Rozpoczynamy nowy cykl krótkich filmów, w których będziemy Wam przybliżać przyrodę Tatr. W ten sposób chcemy umilić Wam siedzenie w domu, z dala od ukochanych gór. Nasi edukatorzy będą opowiadać o aktualnych zjawiskach przyrodniczych, poznacie także sporo tatrzańskich ciekawostek,...

  30 marca 2020
 • Tatry w Twoich rękach – co nowego?

  Szanowni Państwo, ponownie dziękujemy za obecność na listopadowym spotkaniu „Tatry w Twoich rękach”, za przekazane nam oferty i za cierpliwość. Jeszcze kilka dni temu mieliśmy trochę nowych informacji i treść tego komunikatu miała być nieco inna.

  23 marca 2020
 • XXIV Konkurs Wiedzy o TPN – zmiany

  Z uwagi na zagrożenie epidemiczne zmuszeni jesteśmy odwołać wykład przygotowujący do XXIV Konkursu Wiedzy o TPN, który miał się odbyć 27 marca br. w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN. O dalszych decyzjach związanych z Konkursem będziemy informować na bieżąco na naszej stronie...

  17 marca 2020
 • VI Ogólnopolska konferencja naukowa „Przyroda Tatrzańskiego Parku Narodowego a Człowiek” komunikat 3

  Szanowni Państwo, przypominamy, że 1 kwietnia mija termin nadsyłania abstraktów wystąpień na Konferencję. Szczegóły w komunikacie nr 2 z 24 stycznia 2020 r.

  16 marca 2020
 • Materiały dla mediów – TPN zamknięty dla turystów

  Materiały dla mediów – TPN zamknięty dla turystów

  Poniżej zamieszczamy pakiet materiałów do wykorzystania: nagrania audio i wideo, zdjęcia. Przy publikacji prosimy o podanie źródła informacji – Tatrzański Park Narodowy lub TPN.

  13 marca 2020
 • Uwaga, akcja sadzenia rodzimych gatunków drzew i krzewów w Zakopanem odwołana!

  W związku z podejmowanymi działaniami prewencyjnymi wprowadzanymi przez Burmistrza Miasta Zakopane, mającymi na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa, informujemy, że akcja „Sadzenia drzew i krzewów rodzimych na terenie Gminy Miasto Zakopane”, zaplanowana na 15–16...

  13 marca 2020
 • TPN zamknięty dla turystów – zagrożenie epidemiczne

  TPN zamknięty dla turystów – zagrożenie epidemiczne

  W związku z zapowiedzią wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego oraz odpowiadając na apel Premiera RP i Ministra Zdrowia, by na czas zagrożenia pozostać w domach, nie wychodzić bez potrzeby, w trosce o zdrowie wszystkich obywateli jesteśmy zmuszeni zamknąć teren TPN od 13...

  12 marca 2020
 • Po raz kolejny sadzimy rodzime gatunki drzew i krzewów w Zakopanem!

  Po raz kolejny sadzimy rodzime gatunki drzew i krzewów w Zakopanem!

  W trosce o rodzimą przyrodę oraz poprawę stanu jakości powietrza w naszym mieście Burmistrz Miasta Zakopane wraz z Dyrektorem Tatrzańskiego Parku Narodowego zaprasza mieszkańców Zakopanego do wzięcia udziału w akcji edukacyjnej sadzenia drzew i krzewów rodzimych w Zakopanem.

  3 marca 2020
 • Co w trawie piszczy

  Co w trawie piszczy

  Ferie za nami. Zima w tym roku jaka jest, każdy widzi. Nie rozpieszcza, przynajmniej tych lubiących białe szaleństwo. Mimo tego turystów pod Tatrami i w Tatrach nie brakowało.

  2 marca 2020
 • Po zmroku świeć przykładem

  Po zmroku świeć przykładem

  Przypominamy, że od 1 marca do 30 listopada obowiązuje zakaz poruszania się po Parku od zmierzchu do świtu. Dlaczego nie można chodzić po szlakach nocą?

  28 lutego 2020
 • „Bliżej Tatr” – konkurs rostrzygnięty

  „Bliżej Tatr” – konkurs rostrzygnięty

  Kilka dni temu poznaliśmy zwycięzców konkursu „W tatrzańskim lesie”, który był skierowany do uczniów klas III szkół podstawowych, uczestniczących w zajęciach edukacyjnych w ramach naszego programu „Bliżej Tatr”.

  25 lutego 2020