Nowości

 • Pomóż zaprojektować toaletę koło górskiego szlaku – weź udział w ankiecie

  Pomóż zaprojektować toaletę koło górskiego szlaku – weź udział w ankiecie

  W trwającej właśnie 23. edycji konkursu KOŁO „Projekt Łazienki 2021” zadaniem jest stworzenie koncepcji budynku o funkcji toalety publicznej, który mógłby stanąć koło szlaku w Dolinie Chochołowskiej. Przed przystąpieniem do prac nad projektem warto jak najlepiej poznać to...

  16 sierpnia 2021
 • Przed nami jednodniowe zamknięcie w masywie Świnicy

  Przed nami jednodniowe zamknięcie w masywie Świnicy

  Zamknięcie na odcinku: Zawrat – Świnicka Przełęcz (w obu kierunkach) będzie obowiązywało 16 sierpnia. Przepraszamy za utrudnienia.

  13 sierpnia 2021
 • Centrum Edukacji Przyrodniczej już otwarte

  Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN znów otwarte

  Miło nam poinformować, że ponownie możemy Państwa zaprosić do naszego Centrum (ul. Chałubińskiego 42 A) od wtorku do soboty w godzinach 8.00–16.30 (ostatnie wejście o godzinie 15:00). Prosimy o zapoznanie się z zasadami zwiedzania:

  12 sierpnia 2021
 • Parkingi w rejonie Morskiego Oka wyłącznie z e-biletem!

  Parkingi w rejonie Morskiego Oka wyłącznie z e-biletem!

  Od poniedziałku 2 sierpnia wszyscy turyści chcący dojechać własnym samochodem na Łysą Polanę bądź Palenicę Białczańską, gdzie rozpoczyna się szlak m.in. do Morskiego Oka, muszą wykupić e-bilet za pośrednictwem strony tpn.pl. Wyłączona została możliwość opłat u obsługi...

  10 sierpnia 2021
 • Za nami pierwszy tydzień funkcjonowania parkingów w rejonie Morskiego Oka wyłącznie z e-biletami

  Za nami pierwszy tydzień funkcjonowania parkingów w rejonie Morskiego Oka wyłącznie z e-biletami

  Od środy 4 sierpnia obserwujemy znaczne zmniejszenie ruchu samochodowego w tym rejonie i zwiększenie świadomości kierowców przyjeżdzających na miejsce z przygotowanymi już do kontroli e-biletami. Pomogły w tym nie tylko nasze komunikaty w mediach społecznościowych i mediach...

  10 sierpnia 2021
 • Nowe „Tatry”

  Nowe „Tatry”

  Oddajemy w Wasze ręce najnowsze wydanie kwartalnika „Tatry”. Zapraszamy w podróż przez lato, góry i przyrodę. Na piechotę. Tematem numeru jest bowiem wędrowanie. Numer trafił właśnie do drukarni, w sprzedaży ukaże się za kilka dni.

  6 sierpnia 2021
 • Zamknięcie szlaku na Kopieniec

  Zamknięcie szlaku na Kopieniec

  Od poniedziałku 9 sierpnia zielony szlak turystyczny: Polana Kopieniec – szczyt Wielki Kopieniec – Polana Kopieniec ze względu na prowadzony remont będzie zamknięty do odwołania. Przepraszamy za utrudnienia.

  5 sierpnia 2021
 • Zamknięcie szlaku na Kozią Przełęcz

  Zamknięcie szlaku na Kozią Przełęcz

  Uwaga, od jutra zamknięcie szlaku żółtego Zmarzły Staw (od rozwidlenia do Zadniego Granatu) – Kozia Przełęcz do odwołania z powodu remontu.

  28 lipca 2021
 • Dobroczyńca Tatrzańskiego Parku Narodowego

  Dobroczyńca Tatrzańskiego Parku Narodowego

  Honorowy tytuł Dobroczyńcy Tatrzańskiego Parku Narodowego zostanie przyznany po raz piąty. Zapraszamy do zgłaszania kandydatur osób, które w sposób szczególny zasłużyły się dla Tatr.

  28 lipca 2021
 • Zamknięcie żółtego szlaku na odcinku Przełęcz Krzyżne – Dolina Pięciu Stawów Polskich

  Tymczasowe zamknięcie żółtego szlaku na odcinku Przełęcz Krzyżne - Dolina Pięciu Stawów Polskich

  Szlak żółty na odcinku Przełęcz Krzyżne – Dolina Pięciu Stawów Polskich zostaje zamknięty (w obu kierunkach) od 22 lipca do odwołania z powodu remontu. O zmianach będziemy informować na bieżąco.

  21 lipca 2021
 • Szlak na Skrajny Granat już otwarty

  Od dziś żółty szlak od Czarnego Stawu Gąsienicowego na Skrajny Granat jest ponownie otwarty.

  19 lipca 2021
 • Zamknięcie szlaku na Skrajny Granat

  Zamknięcie szlaku na Skrajny Granat

  Od jutra do odwołania żółty szlak od Czarnego Stawu Gąsienicowego na Skrajny Granat będzie zamknięty z powodu remontu. Przypominamy, że listę aktualnie zamkniętych szlaków możecie sprawdzać w naszym komunikacie turystycznym na stronie tpn.pl/zwiedzaj. Zwracamy uwagę, że...

  13 lipca 2021
 • Na Kasprowym Wierchu ruszyła #StacjaEdukacja

  #Stacja Edukacja

  W poniedziałek, 5 lipca rozpoczęliśmy wspólnie z PKL Kasprowy Wierch akcję #STACJAEDUKACJA! Pasażerowie kolei mogą zdobywać górską wiedzę na szczycie Kasprowego Wierchu. W takich okolicznościach przyrody to sama przyjemność.

  9 lipca 2021
 • POszlaki

  POszlaki

  Wędrujesz po Tatrach? Wędruj z TPN! Zapraszamy na POszlaki – letnie wycieczki w towarzystwie edukatorów Tatrzańskiego Parku Narodowego.

  1 lipca 2021
 • Uwaga, sobotnie utrudnienia na szlakach i drogach dojazdowych

  Uwaga, sobotnie utrudnienia na szlakach i drogach dojazdowych

  W najbliższą sobotę na Rusinowej Polanie odbędą się obchody 160-lecia Objawień Matki Boskiej Jaworzyńskiej. Trasa pielgrzymki ruszającej z Poronina oraz Bukowiny Tatrzańskiej zaznaczona jest na mapce poniżej. Należy spodziewać się problemów nie tylko z dojazdem do punktu wejścia...

  30 czerwca 2021
 • Letnia seria Buff Original

  Letnia seria Buff Original

  Dobre wieści! Nowa seria czapek truckerek i chust Buff® jest już dostępna w sprzedaży. Kupicie je na stronie sklep.tpn.pl, a także w naszych zakopiańskich sklepikach w Punkcie Informacji Turystycznej (ul. Chałubińskiego 44) i Centrum Edukacji Przyrodniczej (ul. Chałubińskiego 42a).

  25 czerwca 2021
 • Źródełka Esbit

  Źródełka Esbit

  Po zeszłorocznej przerwie Tatrzański Park Narodowy ponownie uruchomił trzy zdroje wody pitnej – od tego roku nazywane Źródełkami Esbit, w których napełnicie swoją wielorazową butelkę i ugasicie pragnienie!

  16 czerwca 2021
 • Wakacyjny nabór

  Wakacyjny nabór

  Uwaga, szukamy przewodników tatrzańskich lub edukatorów, pasjonatów przyrody, lubiących pracę z ludźmi, do prowadzenia wakacyjnych prelekcji edukacyjnych na terenie TPN. Nasi kandydaci powinni cechować się wysoką kulturą osobistą i dysponować swobodą wypowiedzi. Zadania będą...

  16 czerwca 2021
 • TPN na Festiwalu Moc Gór

  TPN na Festiwalu Moc Gór

  Tradycyjnie, w tym roku także przygotowaliśmy dla Was specjalne aktywności w ramach Festiwalu Moc Gór. Gorąco zachęcamy do udziału.

  15 czerwca 2021
 • Uwaga, zamknięcie szlaku w rejonie Kobylarzowego Żlebu

  Uwaga, zamknięcie szlaku w rejonie Kobylarzowego Żlebu

  Uwaga! Z powodu remontu szlaku w rejonie Kobylarzowego Żlebu od 14 czerwca do odwołania będzie zamknięty w obu kierunkach odcinek: Przysłop Miętusi – Małołączniak (szlak niebieski). O wszelkich zmianach będziemy informować w naszym komunikacie turystycznym na stronie...

  10 czerwca 2021