Nowości

 • Lawiny – pomiędzy teorią a praktyką

  Lawiny – pomiędzy teorią a praktyką

  Zapraszamy na kolejny webinar w ramach akcji „Lawinowe ABC", który poświęcimy tematowi lawin. Dowiecie się m.in., jakie procesy zachodzą w pokrywie śnieżnej i jak klasyfikujemy lawiny ze względu na ich wielkość. Spotkanie poprowadzi Tomasz Nodzyński, przewodnik tatrzański klasy I,...

  10 lutego 2021
 • Kosmogonia Tatr i Podtatrza

  W co mogli wierzyć pierwsi tubylcy pod Tatrami? Jak postrzegali świat i góry najstarsi osadnicy Podtatrza i w jaki sposób wyrażali swój światopogląd w różnych przejawach swojej aktywności − czyli w kulturze duchowej, materialnej, a także w toponomastyce Tatr? Na te pytania odpowiada...

  5 lutego 2021
 • Nowe „Tatry”

  Nowe „Tatry”

  Zimowy numer „Tatr” trafił do druku. W sprzedaży powinien być za kilka dni. Tym razem tematem numeru jest Tytus Chałubiński.

  2 lutego 2021
 • Światowy Dzień Mokradeł

  Światowy Dzień Mokradeł

  Dokładnie 50 lat temu, 2 lutego 1971 r., w miejscowości Ramsar w Iranie podpisano Konwencję o obszarach wodno-błotnych mających znaczenie międzynarodowe, zwłaszcza jako środowisko życiowe ptactwa wodnego. Data ta świętowana jest do dzisiaj jako Światowy Dzień Mokradeł.

  1 lutego 2021
 • Gramy z WOŚP!

  Gramy z WOŚP!

  Na naszych aukcjach będziecie mogli wylicytować rozmaite przedmioty m.in.: popularne tabliczki kierunkowe prosto z Tatr czy nasze wydawnictwa i gadżety – często niedostępne już (lub w ogóle) w sprzedaży! Dużym zainteresowaniem cieszą się co roku wycieczki z pracownikami TPN, nie...

  29 stycznia 2021
 • Pomoc koleżeńska w wypadku lawinowym

  Pomoc koleżeńska w wypadku lawinowym

  Zapraszamy na kolejny webinar w ramach akcji „Lawinowe ABC"! Tym razem tematem spotkania będzie pomoc koleżeńska w wypadku lawinowym. Dowiecie się, jak w praktyce wykorzystać sondę, detektor i łopatę, by w razie zejścia lawiny jak najszybciej i najefektywniej przejść do poszukiwań...

  26 stycznia 2021
 • Międzynarodowy Rok Jaskiń i Krasu

  Międzynarodowy Rok Jaskiń i Krasu

  Rok 2021 został ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Jaskiń i Krasu!!! Projekt ten, organizowany przez Międzynarodową Unię Speleologiczną, skupiającą 55 krajów członkowskich oraz ponad 100 organizacji, ma na celu podnieść poziom wiedzy na temat zjawisk krasowych oraz zwrócić uwagę na...

  25 stycznia 2021
 • Nabór na stanowisko technika informatyka w Dziale Edukacji TPN

  Nabór na stanowisko technika informatyka w Dziale Edukacji TPN

  Tatrzański Park Narodowy ogłasza nabór na stanowisko technika informatyka w Dziale Edukacji.

  22 stycznia 2021
 • Światowy Dzień Śniegu

  Światowy Dzień Śniegu

  W najbliższą niedzielę, 17 stycznia w Zakopanem odbędzie się 10. edycja Światowego Dnia Śniegu. W tym roku część atrakcji przeniesiona została do internetu.

  15 stycznia 2021
 • Przygotowanie wycieczek zimowych

  Przygotowanie wycieczek zimowych

  Już w najbliższy czwartek, 14 stycznia o godzinie 19.00 zapraszamy na pierwszy w tym roku webinar, który poświęcimy tematowi przygotowania wycieczek zimowych i interpretacji komunikatów lawinowych. Spotkanie poprowadzi Przemysław Wójcik, przewodnik IVBV z grupy przewodnickiej Freerajdy.

  13 stycznia 2021
 • Lawinowe ABC po raz dziesiąty!

  Lawinowe ABC po raz dziesiąty!

  Nadeszła zima, więc ruszamy z kolejną edycją akcji „Lawinowe ABC”, w tym roku w nieco zmienionej formie ze względu na sytuację epidemiczną w naszym kraju.

  8 stycznia 2021
 • Nie strzelaj w sylwestra

  Nie strzelaj w sylwestra

  Dziwny 2020 dobiega końca... Tegoroczna epidemia wpłynęła na wiele kwestii naszego życia codziennego, wiele się zmieniło. Mieliśmy pewne wątpliwości, czy w tym roku przeprowadzać akcję „Nie strzelaj w sylwestra”, ze względu na aktualne restrykcje, które uniemożliwiają...

  30 grudnia 2020
 • Pięknych Świąt

  Pięknych Świąt Bożegonarodzenia

  Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku życzy dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego wraz z pracownikami.

  23 grudnia 2020
 • Kalendarze 2021 dopiero po Świętach

  Kalendarze 2021 dopiero po Świętach

  Uwaga! Z powodów od nas niezależnych (błąd drukarni) sprzedaż kalendarza jest opóźniona.Ta sytuacja zmusza nas do zareklamowania usługi. Niestety dziś jeszcze nie wiemy, jaki będzie finał tej sprawy. Jak tylko kalendarz będzie dostępny, poinformujemy o tym.

  22 grudnia 2020
 • Uwaga, konkurs

  Uwaga, konkurs

  Rodziny z dziećmi zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie internetowym „Rodzinne zagadki", który rozpocznie się 4 stycznia. Od dzisiaj można się już rejestrować.

  14 grudnia 2020
 • Krakowski Festiwal Górski

  Krakowski Festiwal Górski

  Rusza 18. edycja Krakowskiego Festiwalu Górskiego, tym razem w wersji online.

  11 grudnia 2020
 • Kalendarz 2021

  Kalendarz 2021

  Wiemy, że czekacie na wieści o naszym kalendarzu... Trochę trzymaliśmy Was w niepewności, ale dziś uchylamy rąbka tajemnicy! Mamy nadzieję, że temat kalendarza – Światło w Tatrach – przypadnie Wam do gustu równie mocno jak nam.

  8 grudnia 2020
 • Bezpieczne Tatry

  Bezpieczne Tatry

  W tym roku z okazji obchodów „Dni Wolontariatu" przygotowaliśmy dla Was dwa spotkania on-line. Webinary odbędą się we środę i czwartek. Na pierwszy zapraszaliśmy już wczoraj, drugi natomiast poświęcony będzie tematowi bezpieczeństwa.

  1 grudnia 2020
 • Wolontariat dla Tatr bez tajemnic

  Wolontariat dla Tatr bez tajemnic

  W tym roku z okazji obchodów „Dni Wolontariatu” przygotowaliśmy dla Was dwa spotkania on-line. Webinary odbędą się w środę i czwartek. Pierwszy poświęcony będzie właśnie „Wolontariatowi dla Tatr”.

  30 listopada 2020
 • W Dolinie Kościeliskiej nadal trwają prace remontowe

  W Dolinie Kościeliskiej, za Polaną Pisaną, w rejonie mostków trwają prace remontowe. Mostkami można przechodzić, jednak prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń osób tam pracujących.

  24 listopada 2020