Nowości

 • Punkt Informacji Turystycznej otwarty

  Punkt Informacji Turystycznej ponownie otwarty

  Po ponad dwumiesięcznej przerwie ponownie możemy zaprosić do naszego Punktu przy ul. Chałubińskiego 44! Jesteśmy czynni codziennie w godzinach 7:30–16:30. Udzielamy wszelkich informacji dotyczących turystyki w naszym Parku. Kupicie u nas także górskie publikacje i wyjątkowe,...

  3 czerwca 2020
 • Co w trawie piszczy

  Co w trawie piszczy

  Zimny maj. Turyści wrócili w Tatry, pogoda się popsuła. Liczymy, że czerwiec będzie łaskawszy dla turystów i miejscowych.

  3 czerwca 2020
 • Leśni lekarze i architekci? – fakty i mity na temat dzięciołów polskich Tatr

  Leśni lekarze i architekci? – fakty i mity na temat dzięciołów polskich Tatr

  Dzięcioły – to im poświęcimy szósty webinar. Dowiecie się między innymi, jakie ślady zdradzają obecność dzięciołów, dlaczego ptaki te są tak ważnym elementem leśnego ekosystemu. Obalimy też kilka mitów na temat tych ptaków. Poprowadzi Marcin Matysek – ornitolog, edukator TPN.

  2 czerwca 2020
 • Pierwszy e-parking w Tatrach

  Pierwszy e-parking w Tatrach

  Ruszyła sprzedaż internetowa miejsc parkingowych na Palenicy Białczańskiej. Kupując e-bilet, turysta będzie miał pewność, że nie spotka go niemiła niespodzianka i będzie miał gdzie zostawić samochód, wybierając się w Boże Ciało nad Morskie Oko.

  1 czerwca 2020
 • Ucz się, bawiąc!

  Ucz się bawiąc!

  Od kilku lat w naszej ofercie wydawniczej możecie znaleźć bestsellerową grę typu memory – Zwierzęta Tatr. Wiemy, że jest to świetna forma wspólnej zabawy, zarówno w gronie rodziny, jak i znajomych – niezależnie od wieku. Popularność tej gry i pozytywne opinie skłoniły nas do...

  29 maja 2020
 • Ważna informacja dla organizatorów zawodów skiturowych

  Jeśli w kolejnym sezonie planujecie zorganizowanie zawodów na terenie TPN, zapraszamy na spotkanie, które ma na celu utworzenie harmonogramu tych imprez. Spotkanie odbędzie się 3 czerwca o godzinie 17.00 za pośrednictwem platformy Zoom. Osoby zainteresowane prosimy o wysłanie wiadomości...

  29 maja 2020
 • Park miejski czy park narodowy – o karmieniu zwierząt, spacerach z psem i koszach na śmieci

  Park miejski czy park narodowy – o karmieniu zwierząt, spacerach z psem i koszach na śmieci

  Przed nami piąty webinar Tatrzańskiego Parku Narodowego! Zapraszamy w najbliższy czwartek o godzinie 19.

  26 maja 2020
 • Nowe „Tatry”

  Nowe „Tatry”

  Temat numeru wiosennych „Tatr” poświęcony jest ptakom szponiastym. Kwartalnik już w sprzedaży.

  25 maja 2020
 • Sesja popularnonaukowa

  Już za kilka miesięcy, 17 października br. w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego w Zakopanem odbędzie się sesja popularnonaukowa dotyczącą życia i twórczości Walerego Eljasza-Radzikowskiego oraz jego syna Stanisława Eljasza-Radzikowskiego.

  25 maja 2020
 • 40. Turniej Wiedzy o Tatrach zakończony!

  40. Turniej Wiedzy o Tatrach zakończony!

  Tegoroczny Turniej w związku z panującą epidemią odbywał się w zmienionej formie. Oba etapy konkursu zostały przeprowadzone internetowo.

  22 maja 2020
 • Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej w TPN

  Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej w TPN

  Dziś obchodzimy Dzień Różnorodności Biologicznej. W tym roku pod hasłem „Rozwiązania są w przyrodzie”. Czym jest bioróżnorodność? To w skrócie – bogactwo życia na wszystkich poziomach jego organizacji – od genów przez gatunki, aż po ekosystemy.

  22 maja 2020
 • Udostępnianie – czyli jak nie rozdeptać Tatr?

  Udostępnianie – czyli jak nie rozdeptać Tatr?

  Przed nami czwarty webinar Tatrzańskiego Parku Narodowego! Zapraszamy w najbliższy czwartek o godzinie 19.

  20 maja 2020
 • Z góry za GÓRY

  Z góry za GÓRY

  Jesteś miłośnikiem Tatr i chcesz je mieć zawsze przy sobie? Nic prostszego! Zamów już dziś prenumeratę kwartalnika „Tatry” (prenumerata obejmuje cztery numery, lub w przypadku dwuletniej – osiem numerów)!

  20 maja 2020
 • Ogłoszenia o naborze na stanowiska dyrektorów parków narodowych

  W trzech parkach narodowych: Biebrzańskim, Narwiańskim oraz Wolińskim trwają nabory na stanowiska dyrektorów. Poniżej szczegóły:

  18 maja 2020
 • Kopalnie, huty i hotele? O tym, czego to ludzie nie wymyślą w Tatrach

  Kopalnie, huty i hotele? O tym, czego to ludzie nie wymyślą w Tatrach

  W naszym trzecim webinarze opowiemy, jak działalność człowieka – górnictwo, hutnictwo, pasterstwo – przez wieki kształtowała środowisko przyrodnicze Tatr. Wspomnimy także o niektórych pomysłach na zagospodarowanie Tatr, tych zrealizowanych i tych, które pozostały w fazie...

  13 maja 2020
 • Konkurs Wiedzy o TPN odwołany

  Z przykrością informujemy, że z powodu epidemii koronawirusa tegoroczna edycja Konkursu Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym nie odbędzie się. Liczymy na Państwa wyrozumiałość i zapraszamy do udziału w przyszłym roku!

  12 maja 2020
 • Tłoczny weekend w Tatrach

  Tłoczny weekend w Tatrach

  Za nami pierwszy względnie pogodny weekend po otwarciu tatrzańskich szlaków. Ruch turystyczny był znacznie większy niż tydzień wcześniej. Łącznie w Tatry weszło 17 993 osób (dane nie obejmują Doliny Chochołowskiej oraz wjazdów kolejką na Kasprowy Wierch).

  11 maja 2020
 • Webinar z TPN

  Webinar z TPN

  W zeszłym tygodniu wystartowaliśmy z nowym projektem edukacyjnym! Przed nami drugi webinar Tatrzańskiego Parku Narodowego. Odpowiemy na nim na pytanie: Dlaczego Park „marnuje” drewno w lesie? Zapraszamy w czwartek, 7 maja o godzinie 19.00!

  5 maja 2020
 • Co w trawie piszczy

  Co w trawie piszczy

  Kwiecień plecień… Nie tym razem. Za nami słoneczny miesiąc. Zaczęło robić się kolorowo, a zwierzęta miały całe Tatry dla siebie!

  5 maja 2020
 • Wiosenne „Tatry”

  Wiosenne „Tatry”

  Temat numeru nowych „Tatr” poświęcony jest ptakom szponiastym. W sprzedaży kwartalnik dostępny będzie już za kilka dni.

  4 maja 2020