Nowości

 • Zamknięcie szlaku na Szpiglasową Przełęcz

  Zamknięcie szlaku na Szpiglasową Przełęcz

  Od czwartku 10 sierpnia z powodu prac remontowych zamykamy do odwołania żółto znakowany szlak turystyczny na odcinku: Dolina Pięciu Stawów Polskich - Szpiglasowa Przełęcz (w obu kierunkach). Jeśli pogoda pozwoli, prace potrwają 2-3 dni. O terminie otwarcia szlaku będziemy informować w...

  4 sierpnia 2023
 • Otwarcie odcinka Skrajny Granat – Krzyżne.

  Otwarcie odcinka Skrajny Granat – Krzyżne.

  Od 3 sierpnia otwieramy czerwono znakowany szlak turystyczny na odcinku: Skrajny Granat – przełęcz Krzyżne. Dziękujemy wa wsparcie naszych działań.

  3 sierpnia 2023
 • Utrudnienia na szlaku na Halę Gąsienicową

  Utrudnienia na szlaku na Halę Gąsienicową

  Od wtorku 25 lipca do odwołania na odcinku szlaku turystycznego Przełęcz między Kopami - Hala Gąsienicowa będą występowały utrudnienia spowodowane remontem szlaku.

  24 lipca 2023
 • Otwarcie odcinka Zawrat-Świnica

  Otwarcie odcinka Zawrat-Świnica

  We wtorek 18 lipca zostanie otwarty czerwono znakowany szlak turystyczny na odcinku przełęcz Zawrat – Świnica, gdzie zakończone zostały prace remontowe w miejscu obrywu pod Niebieską Turnią.

  17 lipca 2023
 • Akademia Tatry: wycieczka 22 lipca

  Akademia Tatry: wycieczka 22 lipca

  Akademia Tatry to seria specjalistycznych szkoleń z botaniki, zoologii, ekologii, geologii, topografii i historii. Wykłady, wycieczki i warsztaty dedykowane są dla przewodników, kandydatów na przewodników, nauczycieli i pasjonatów tatrzańskiej przyrody. W sobotę 22 lipca odbędzie się...

  16 lipca 2023
 • Utrudnienia w Dolinie Strążyskiej

  Utrudnienia w Dolinie Strążyskiej

  Od piątku 14 lipca w Dolinie Strążyskiej mogą wystąpić utrudnienia dla pieszych spowodowane przez remont szlaku. Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń służb terenowych.

  13 lipca 2023
 • Wystawa "Polskie Parki Narodowe"

  Wystawa

  Przy trasie W-Z w Warszawie została zainstalowana wystawa "Polskie Parki Narodowe" organizowana przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska wspólnie z Zarządem Dróg Miejskich w Warszawie. Wśród posterów z poszczególnych Parków znajdziecie oczywiście także Tatrzański Park Narodowy!

  12 lipca 2023
 • Czyste Tatry po raz dwunasty - podsumowanie

  Czyste Tatry po raz dwunasty - podsumowanie

  „Razem przenosimy góry” – pod takim hasłem odbywała się tegoroczna, 12. edycja akcji Czyste Tatry ekoMałopolska, w której 2 200 wolontariuszy, razem z twórcami internetowymi i ambasadorami wydarzenia zebrało ze szlaków Tatrzańskiego Parku Narodowego 330 kilogramów śmieci.

  12 lipca 2023
 • Chwilowe utrudnienia w Dolinie Kościeliskiej

  Chwilowe utrudnienia w Dolinie Kościeliskiej

  We wtorek 11 lipca rozpoczną się prace związane z generalnym remontem mostu na szlaku prowadzącym do Lodowego Źródła w Dolinie Kościeliskiej. Przez kilka dni mogą tam wystąpić utrudnienia dla pieszych oraz chwilowe całkowite zamknięcia ruchu w dwóch kierunkach.

  10 lipca 2023
 • Kozice policzone

  Kozice policzone

  Liczenie odbyło się 20 czerwca jako akcja jednodniowa. Po polskiej stronie zanotowano 261 kozic, po słowackiej - 555, co daje nam łącznie 816 osobników na terenie Tatr.

  6 lipca 2023
 • Zatrudnimy zastępcę głównego księgowego!

  Zatrudnimy zastępcę głównego księgowego!

  Tatrzański Park Narodowy ponawia nabór na stanowisko zastępcy głównego księgowego w Zespole Finansowo-Księgowym. Na zgłoszenia czekamy do 21.07.2023. Szczegóły poniżej. Zapraszamy do naszego zespołu!

  5 lipca 2023
 • Festiwal Moc Gór

  Festiwal Moc Gór

  Festiwal Moc Gór – Spotkania z Filmem Górskim zawsze dostarcza wyjątkowych, górskich emocji. Jak wyglądała tegoroczna edycja?

  5 lipca 2023
 • Pierwsze zamknięcia szlaków

  Pierwsze zamknięcia szlaków

  Zgodnie z wcześniejszym komunikatem ze względu na remont szlaku (wymiana sztucznych ułatwień) od 10 lipca 2023 r. do odwołania zamykamy czerwono znakowany szlak turystyczny na odcinku: Skrajny Granat – przełęcz Krzyżne (w obu kierunkach). Ponadto ze względu na remont szlaku (w miejscu...

  4 lipca 2023
 • Busy z Bukowiny, Białki i Gliczarowa na Palenicę Białczańską

  Busy z Bukowiny, Białki i Jurgowa na Palenicę Białczańska

  Od 8 lipca do 31 sierpnia funkcjonować będą linie komunikacyjne Gminy Bukowina Tatrzańska do parkingu na Palenicy Białczańskiej (punktu wyjściowego wycieczek do Morskiego Oka, Doliny Pięciu Stawów czy Doliny Roztoki).

  3 lipca 2023
 • Letnie remonty szlaków w Tatrach

  Letnie remonty szlaków w Tatrach

  Wszyscy planujący tego lata wycieczki w Tatry powinni regularnie sprawdzać komunikat turystyczny TPN, ponieważ okresowo będą zamykane popularne odcinki szlaków, między innymi w rejonie Orlej Perci.

  3 lipca 2023
 • Akademia Tatry: wycieczka 8 lipca

  Akademia Tatry: wycieczka 8 lipca

  Akademia Tatry to seria specjalistycznych szkoleń z botaniki, zoologii, ekologii, geologii, topografii i historii. Wykłady, wycieczki i warsztaty dedykowane są dla przewodników, kandydatów na przewodników, nauczycieli i pasjonatów tatrzańskiej przyrody. W sobotę 8 lipca odbędzie się...

  1 lipca 2023
 • Czyste Tatry po raz dwunasty

  Czyste Tatry po raz dwunasty

  W dniach 30.06-1.07.2023 roku odbędzie się kolejna edycja akcji „Czyste Tatry”. W tym roku czeka na Was wiele atrakcji, niespodzianek, ekologicznych warsztatów i spotkań z wyjątkowymi ludźmi, których łączy dbałość o środowisko naturalne i miłość do polskich gór. Cieszymy...

  29 czerwca 2023
 • Tatrzańskie Wagary 2023

  Tatrzańskie Wagary 2023

  Już po raz czwarty organizujemy „Tatrzańskie wagary”! Tego lata na półkolonie zapraszamy dzieci w wieku 7–11 lat w terminach: 17-21 lipca, 24-28 lipca, 31 lipca-4 sierpnia oraz 7-11 sierpnia. Tematem przewodnim tegorocznych Wagarów będzie praca z mapą i kompasem.

  27 czerwca 2023
 • PoSzlaki zbliżają się wielkimi krokami!

  PoSzlaki zbliżają się wielkimi krokami!

  Powracają letnie PoSzlaki, czyli prelekcje i wycieczki w towarzystwie edukatorów Tatrzańskiego Parku Narodowego! W lipcu i sierpniu akcja będzie prowadzona codziennie, jest dedykowana zarówno dla najmłodszych turystów, jak i tych, którzy wędrują już samodzielnie po Tatrach i możecie...

  26 czerwca 2023
 • Utrudnienia w Dolinie Kościeliskiej

  Utrudnienia w Dolinie Kościeliskiej

  Na szlaku w Dolinie Kościeliskiej, w okolicy zejścia z Jaskini Mroźnej, w poniedziałek 26 czerwca wystąpią utrudnienia związane z remontem szlaku zejściowego z jaskini – mogą występować czasowe (do 10 minut) zamknięcia szlaku.

  24 czerwca 2023