Nowości

 • Pierwszy e-parking w Tatrach

  Pierwszy e-parking w Tatrach

  Ruszyła sprzedaż internetowa miejsc parkingowych na Palenicy Białczańskiej. Kupując e-bilet, turysta będzie miał pewność, że nie spotka go niemiła niespodzianka i będzie miał gdzie zostawić samochód, wybierając się w Boże Ciało nad Morskie Oko.

  1 czerwca 2020
 • Ucz się, bawiąc!

  Ucz się bawiąc!

  Od kilku lat w naszej ofercie wydawniczej możecie znaleźć bestsellerową grę typu memory – Zwierzęta Tatr. Wiemy, że jest to świetna forma wspólnej zabawy, zarówno w gronie rodziny, jak i znajomych – niezależnie od wieku. Popularność tej gry i pozytywne opinie skłoniły nas do...

  29 maja 2020
 • Ważna informacja dla organizatorów zawodów skiturowych

  Jeśli w kolejnym sezonie planujecie zorganizowanie zawodów na terenie TPN, zapraszamy na spotkanie, które ma na celu utworzenie harmonogramu tych imprez. Spotkanie odbędzie się 3 czerwca o godzinie 17.00 za pośrednictwem platformy Zoom. Osoby zainteresowane prosimy o wysłanie wiadomości...

  29 maja 2020
 • Park miejski czy park narodowy – o karmieniu zwierząt, spacerach z psem i koszach na śmieci

  Park miejski czy park narodowy – o karmieniu zwierząt, spacerach z psem i koszach na śmieci

  Przed nami piąty webinar Tatrzańskiego Parku Narodowego! Zapraszamy w najbliższy czwartek o godzinie 19.

  26 maja 2020
 • Nowe „Tatry”

  Nowe „Tatry”

  Temat numeru wiosennych „Tatr” poświęcony jest ptakom szponiastym. Kwartalnik już w sprzedaży.

  25 maja 2020
 • Sesja popularnonaukowa

  Już za kilka miesięcy, 17 października br. w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego w Zakopanem odbędzie się sesja popularnonaukowa dotyczącą życia i twórczości Walerego Eljasza-Radzikowskiego oraz jego syna Stanisława Eljasza-Radzikowskiego.

  25 maja 2020
 • 40. Turniej Wiedzy o Tatrach zakończony!

  40. Turniej Wiedzy o Tatrach zakończony!

  Tegoroczny Turniej w związku z panującą epidemią odbywał się w zmienionej formie. Oba etapy konkursu zostały przeprowadzone internetowo.

  22 maja 2020
 • Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej w TPN

  Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej w TPN

  Dziś obchodzimy Dzień Różnorodności Biologicznej. W tym roku pod hasłem „Rozwiązania są w przyrodzie”. Czym jest bioróżnorodność? To w skrócie – bogactwo życia na wszystkich poziomach jego organizacji – od genów przez gatunki, aż po ekosystemy.

  22 maja 2020
 • Udostępnianie – czyli jak nie rozdeptać Tatr?

  Udostępnianie – czyli jak nie rozdeptać Tatr?

  Przed nami czwarty webinar Tatrzańskiego Parku Narodowego! Zapraszamy w najbliższy czwartek o godzinie 19.

  20 maja 2020
 • Z góry za GÓRY

  Z góry za GÓRY

  Jesteś miłośnikiem Tatr i chcesz je mieć zawsze przy sobie? Nic prostszego! Zamów już dziś prenumeratę kwartalnika „Tatry” (prenumerata obejmuje cztery numery, lub w przypadku dwuletniej – osiem numerów)!

  20 maja 2020
 • Ogłoszenia o naborze na stanowiska dyrektorów parków narodowych

  W trzech parkach narodowych: Biebrzańskim, Narwiańskim oraz Wolińskim trwają nabory na stanowiska dyrektorów. Poniżej szczegóły:

  18 maja 2020
 • Kopalnie, huty i hotele? O tym, czego to ludzie nie wymyślą w Tatrach

  Kopalnie, huty i hotele? O tym, czego to ludzie nie wymyślą w Tatrach

  W naszym trzecim webinarze opowiemy, jak działalność człowieka – górnictwo, hutnictwo, pasterstwo – przez wieki kształtowała środowisko przyrodnicze Tatr. Wspomnimy także o niektórych pomysłach na zagospodarowanie Tatr, tych zrealizowanych i tych, które pozostały w fazie...

  13 maja 2020
 • Konkurs Wiedzy o TPN odwołany

  Z przykrością informujemy, że z powodu epidemii koronawirusa tegoroczna edycja Konkursu Wiedzy o Tatrzańskim Parku Narodowym nie odbędzie się. Liczymy na Państwa wyrozumiałość i zapraszamy do udziału w przyszłym roku!

  12 maja 2020
 • Tłoczny weekend w Tatrach

  Tłoczny weekend w Tatrach

  Za nami pierwszy względnie pogodny weekend po otwarciu tatrzańskich szlaków. Ruch turystyczny był znacznie większy niż tydzień wcześniej. Łącznie w Tatry weszło 17 993 osób (dane nie obejmują Doliny Chochołowskiej oraz wjazdów kolejką na Kasprowy Wierch).

  11 maja 2020
 • Webinar z TPN

  Webinar z TPN

  W zeszłym tygodniu wystartowaliśmy z nowym projektem edukacyjnym! Przed nami drugi webinar Tatrzańskiego Parku Narodowego. Odpowiemy na nim na pytanie: Dlaczego Park „marnuje” drewno w lesie? Zapraszamy w czwartek, 7 maja o godzinie 19.00!

  5 maja 2020
 • Co w trawie piszczy

  Co w trawie piszczy

  Kwiecień plecień… Nie tym razem. Za nami słoneczny miesiąc. Zaczęło robić się kolorowo, a zwierzęta miały całe Tatry dla siebie!

  5 maja 2020
 • Wiosenne „Tatry”

  Wiosenne „Tatry”

  Temat numeru nowych „Tatr” poświęcony jest ptakom szponiastym. W sprzedaży kwartalnik dostępny będzie już za kilka dni.

  4 maja 2020
 • Głowa do góry!

  Głowa do góry!

  Sytuacja związana z epidemią oraz restrykcjami wprowadzonymi do życia codziennego Polaków zmusiła nas do przeformatowania prowadzonych przez nas działań edukacyjno-komunikacyjnych.

  4 maja 2020
 • Tatrzański Park Narodowy otwarty dla turystów

  Tatrzański Park Narodowy otwarty dla turystów

  Od poniedziałku 4 maja, zgodnie z rządową polityką łagodzenia obostrzeń, Tatrzański Park Narodowy zostaje ponownie udostępniony dla ruchu turystycznego.

  27 kwietnia 2020
 • Zapraszamy w dolinki reglowe

  Zapraszamy w dolinki reglowe

  Od 21 kwietnia obszar Tatrzańskiego Parku Narodowego zostaje częściowo udostępniony dla ruchu turystycznego. Możliwe jest wejście do dolin reglowych: Doliny Białego, Doliny Strążyskiej, Doliny za Bramką, Ku Dziurze.

  21 kwietnia 2020