Otwarcie Jaskini Mroźnej

1 września 2023

W poniedziałek 4 września ponownie otwieramy Jaskinię Mroźną w Dolinie Kościeliskiej, w nowej, bardziej naturalnej odsłonie!

W ostatnim czasie wyremontowaliśmy wrota wejściowe i wyjściowe, pozostawiając otwory wlotowe dla nietoperzy. Zlikwidowaliśmy okablowanie i sztuczne oświetlenie w jaskini. Wyremontowaliśmy też szlak dojściowy i zejściowy o długości prawie półtora kilometra, a także zabezpieczyliśmy go przed obrywami skalnymi.

Jak będzie wyglądało zwiedzanie jaskini?

  • Jaskinia będzie otwarta codziennie od 09.00 do 17.00.
  • Bilet wstępu (9 zł za osobę, dzieci do lat 7 bezpłatnie) można kupić w punkcie wejścia do Parku w Dolinie Kościeliskiej, online za pośrednictwem strony www.tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety lub przy samej Jaskini Mroźnej (w tym miejscu wyłącznie gotówką).
  • Jaskinia nie jest oświetlona. Zalecamy, by mieć swoją latarkę/czołówkę oraz kask. Na miejscu będzie możliwość bezpłatnego skorzystania z ograniczonej ilości czołówek
  • Nie zapomnijcie o ciepłych okryciach - wewnątrz panuje stała temperatura poniżej 10 °C.

Czy wiesz, że…?

Jaskinia Mroźna, odkryta w 1934 roku przez Stefana Zwolińskiego i Jerzego Zahorskiego, jest udostępniona dla ruchu turystycznego od 12 lipca 1953 roku. Długość korytarzy wynosi ok. 773 m, a długość ścieżki turystycznej – ok. 511 m. Otwór wejściowy znajduje się na wysokości ok. 1100 m n.p.m., a wyjściowy – ok. 1112 m n.p.m. W jaskini panuje stała temperatura poniżej 10 °C. 


Drukuj