Ostatni moment na udział w Konkursie KOŁO Projekt Łazienki 2021

7 października 2021
Aktualizacja: 8 października 2021

Odbywający się od 23 lat konkurs KOŁO na projekt toalety publicznej, to dla młodych architektów okazja do sprawdzenia umiejętności, konfrontacji swojego sposobu myślenia z wizjami innych uczestników, a także szansa na wysoką nagrodę pieniężną, staż w znanym biurze projektowym, zaistnienie w mediach – i przede wszystkim – przepustka do kariery. Tegoroczna edycja wielkimi krokami zbliża się ku końcowi – termin przysyłania zgłoszeń mija 11 października.

Konkurs KOŁO „Projekt Łazienki 2021” wystartował pod koniec maja bieżącego roku. Zadaniem w tegorocznej edycji jest zaprojektowanie toalety publicznej dla Tatrzańskiego Parku Narodowego. To już ostatnia chwila na rejestrację na stronie konkursowej oraz wgranie projektu. Termin przysyłania zgłoszeń mija 11 października.

 

Prace zostaną ocenione przez znakomite jury, w którym zasiadają: dr hab. inż. arch. Ewa Kuryłowicz – kierowniczka Zakładu Projektowania i Teorii Architektury na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, wiceprezes w autorskiej pracowni architektury Kuryłowicz & Associates, sędziaSARP Warszawa, Robert Konieczny – architekt, założyciel pracowni KWK Promes, Magdalena Federowicz-Boule – prezes i dyrektor kreatywna pracowni Tremend, sekretarz Warszawskiego Oddziału SARP, sędzia SARP, prof. Jan Sikora – wykładowca na Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, założyciel pracowni projektowej Sikora Wnętrza, Przemo Łukasik – architekt, współzałożyciel pracowni Medousagroup, Aleksandra Kozłowska – laureatka konkursu „Projekt Łazienki 2018”, obecnie związana z pracownią KWK Promes, Przemysław Powalacz – Prezes Zarządu Geberit sp. z o. o., Filip Zięba – zastępca dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego, Ewa Holek-Krzysztof z Działu Komunikacji i Wydawnictw Tatrzańskiego Parku Narodowego, Agnieszka Grzegorczyk – przedstawicielka Gminy Kościelisko, Jan Karpiel-Bułecka senior – architekt, popularyzator folkloru góralskiego, Marcin Rząsa – artysta rzeźbiarz z Zakopanego.


Główną nagrodą w konkursie „Projekt Łazienki 2021” jest 19 tys. złotych, nagrody pieniężne dostaną także laureaci wyróżnionych prac. Ponadto do wygrania są dwa staże w renomowanych biurach projektowych. Łączna pula nagród wynosi 50 tys. złotych.


Projekt toalety publicznej to nie lada wyzwanie dla architektów – miejsce jest specyficzne, dzikie, naturalne. Człowiek jest w nim tylko gościem. Z ankiety przeprowadzonej w związku z konkursem wśród turystów odwiedzających góry wynika, że stan sanitarny na szlakach pozostawia wiele do życzenia. Każdy uczestnik konkursu powinien zapoznać się z Raportem, który powstał na bazie odpowiedzi respondentów – znajduje się w nimi wiele informacji na temat tego, czego brakuje w ubikacjach koło szlaku, co powinno się w nich znaleźć, co jest dla użytkowników problematyczne itd.

Pełny Raport jest dostępny na stronie: konkurskolo.pl/blog/raport-co-turysci-sadza-o-stanie-sanitarnym-w-gorach-wyniki-ankiety


Wszelkie informacje na temat konkursu – regulamin, mapy, wytyczne na temat projektu, harmonogram itp. znajdują się na stronie www.konkurskolo.pl.


Zachęcamy także do zapoznania się z ciekawymi, dodatkowymi materiałami zamieszczonymi na stronie www.konkurskolo.pl: filmami z wypowiedziami jurorów, tekstami na blogu, informacjami na temat stylu podhalańskiego itp.

Drukuj