Nowe „Tatry”

5 maja 2021

Wiosenne i radosne, ale refleksyjne ‒ tematem numeru jest przemijanie. Najnowszy numer kwartalnika „Tatry” trafił do druku. W sprzedaży ukaże się za kilka dni.

Krokus na pierwszej stronie okładki to symbol tatrzańskiej wiosny. Jeśli przyjrzymy się uważnie zdjęciu, dostrzeżemy, że kwiat jest zasuszony. Mimo to nadal piękny. Starość, śmierć, przemijanie. Trudne słowa, nie lubimy ich. W temacie numeru podejmujemy jednak to zagadnienie, jakby na przekór wiośnie. Choć przecież i ona jest elementem wielkiego koła życia, w którym starość i odchodzenie są tak samo istotne jak młodość.

Czy rośliny umierają? Jak starzeją się zwierzęta? Dlaczego uciekamy od tematu śmierci, kompulsywnie szukając mocnych, ekstremalnych wrażeń, również w górach? Jak przemijania doświadczają ludzie gór? Skąd bierze się godność i spokój górali w obliczu śmierci? Zapraszamy do lektury tematu numeru.

Ale nie tylko. W wiosennym numerze „Tatr” pełno jest wiosny i ptaków. Wspinaczki, wycieczki, przyroda, historia, sztuka, ludzkie i zwierzęce historie przeplatają się ze sobą i składają na ‒ mamy nadzieję ‒ arcyciekawą lekturę.

Kwartalnik będzie można kupić w empikach i sklepach górskich w całej Polsce, a także w naszych zakopiańskich punktach sprzedaży (Punkt Informacji Turystycznej, ul. Chałubińskiego 44 oraz Centrum Edukacji Przyrodniczej, ul. Chałubińskiego 42a).

Prenumeratę najłatwiej zamówić za pośrednictwem księgarni internetowej: sklep.tpn.pl, z możliwością płatności elektronicznej. „Tatry” dostępne są również w formie elektronicznej. Pojedyncze numery oraz prenumeratę zamówić można na portalach ekiosk.pl, egazety.pl, nexto.pl.


Redakcja

 

Drukuj