6 czerwca 2018

Noc Bibliotek dla dzieci

Wraz z Miejską Biblioteką Publiczną im. Stefana Żeromskiego w Zakopanem zapraszamy dzieci w historyczno-przyrodniczą podróż. Okazją będzie Noc Bibliotek, zaplanowana na 9 czerwca.

- Przenieś się do czasów królowej Jadwigi i poznaj historię trzynastoletniej hafciarki Leosi. Zamień się w profesjonalnego dendrologa i stań się twórcą jedynego w Polsce, niepowtarzalnego zielnika! Przynieś ze sobą wysuszony liść z ulubionego drzewa tatrzańskiego. Wspólnie z wielbicielami górskiej roślinności stworzymy wyjątkowy zielnik, który stanie na bibliotecznej półce obok innych dzieł cenionych przyrodników – zapraszają organizatorzy.

Warsztaty rozpoczną się 9 czerwca o godz. 14.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zakopanem – Oddziale Dzieci i Młodzieży. Następnie planowana jest wycieczka do biblioteki TPN mieszczącej się w budynku Centrum Edukacji Przyrodniczej przy ul. Chałubińskiego 42a.

Chęć uczestnictwa należy zgłosić w MBP Oddział Dzieci i Młodzieży (ul. Zborowskiego 1, tel. +48 18 201 40 06).

Również w sobotę 9 czerwca w trakcie Nocy Bibliotek można będzie obejrzeć przedpremierowy pokaz filmu przygodowego dla dzieci "Tarapaty" w reżyserii Marty Karwowskiej.

Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa – Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i jego nieodłączny towarzysz – pies Pulpet. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczynają się przygody.

Projekcja filmu odbędzie się w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego (Zakopane - ul. Chałubińskiego 42a) o godz. 20.00.

 

Drukuj