Niepełnosprawni w górach – wesprzyj zrzutkę

25 lutego 2021

O Ani Król opowiadaliśmy już w przeszłości. Część z Was zapewne pamięta niezwykłą akcję z 2019 roku, kiedy to wspólnie z ratownikami TOPR wynieśliśmy Anię na Mnicha. Część z Was może pamiętać tę historię z serialu „Patrol Tatry”, a część zna ją osobiście, z tatrzańskich szlaków.

Ania 18 lat temu przeżyła udar niedokrwienny mostu pnia mózgu. To wydarzenie zmieniło życie tej energicznej, wówczas 25-latki, kochającej Tatry i wspinanie. Od tamtej pory Ania cierpi na niedowład czterokończynowy spastyczny i porusza się na wózku. Każde jej spotkanie z Tatrami to ogromna radość.

Maria, siostra Ani, znalazła sposób, dzięki któremu Ania będzie mogła cieszyć się Tatrami częściej. Dziewczyny zbierają na „wózek” umożliwiający osobom z niepełnosprawnościami przebywanie w górach. Sprzęt ten wyprodukowała francuska firma Joelette i z powodzeniem i wielką radością korzystają z niego niepełnosprawni turyści w Alpach i innych górach Europy Zachodniej. Jak piszą:

„Mamy nadzieję, że wózek ten umożliwi odwiedzenie miejsc w górach, które do tej pory były dla Anki po udarze niedostępne. Chciałybyśmy również zaprosić inne osoby niepełnosprawne do skorzystania z tego sprzętu.”


Wpłaćmy parę złotych, udostępnijmy zbiórkę, dajmy szansę osobom z niepełnosprawnościami doświadczać Tatr!

zrzutka.pl/niepelnosprawni-w-gorach

Drukuj