2 września 2019

Nagrody, nagrody

Miniony miesiąc był dla nas owocny w wyróżnienia. Docenione zostały książka „O drzewach, które wybrały Tatry” i film „No Trace Tatra” – efekt projektu z podróżnikiem Markiem Kamińskim.

 • Nagroda specjalna dla książki „O drzewach, które wybrały Tatry”

  Nagroda specjalna dla książki „O drzewach, które wybrały Tatry”

 • Nagroda specjalna dla filmu „No Trace Tatra”

  Nagroda specjalna dla filmu „No Trace Tatra”

 • Pokaz filmu „No Trace Tatra” podczas Kraków International Green Film Festival

  Pokaz filmu „No Trace Tatra” podczas Kraków International Green Film Festival

 • Pokaz filmu „No Trace Tatra” podczas Kraków International Green Film Festival

  Pokaz filmu „No Trace Tatra” podczas Kraków International Green Film Festival

 • Pokaz filmu „No Trace Tatra” podczas Kraków International Green Film Festival

  Pokaz filmu „No Trace Tatra” podczas Kraków International Green Film Festival

W ramach czwartej edycji Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego wspomniana książka autorstwa Beaty Słamy i Tomasza Skrzydłowskiego otrzymała nagrodę specjalną za wyjątkowe walory edytorsko-artystyczne. W skład tegorocznej kapituły weszli: Anna Janko (przewodnicząca), Tomasz Jastrun, dr Agnieszka Jurczyńska-Kłosok, dr Paweł Skawiński, Iwona Smolka i Bożena Gąsienica. To nie pierwsze wyróżnienie dla tej publikacji – w maju tego roku Jury 59. Konkursu PTWK na Najpiękniejszą Książkę Roku 2018 pod przewodnictwem dr Agaty Szydłowskiej nagrodziło ją w kategorii książek przyrodniczych, matematycznych i technicznych. Również za walory edytorskie. Przypomnijmy, że autorem projektu jest Bartłomiej Witkowski (Ultrabrand). Publikacja dostępna jest m.in. w stacjonarnych punktach sprzedaży TPN (Punkt Informacji Turystycznej, ul. Chałubińskiego 44 i Centrum Edukacji Przyrodniczej, ul. Chałubińskiego 42 A) oraz na stronie sklep.tpn.pl.

W dniach 18–25 sierpnia odbyła się druga edycja Kraków International Green Film Festival. To międzynarodowy festiwal filmów o tematyce ekologicznej. Gratka dla wszystkich, którym tematy dbania o naszą planetę są bliskie. Wszystkie pokazy filmów konkursowych odbywały się w urokliwym miasteczku festiwalowym na Bulwarze Czerwieńskim obok Wawelu. W sobotę 24 sierpnia w Muzeum Manggha odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród. Nagrodę specjalną za „wartość edukacyjną filmu »No Trace Tatra«, promującego turystykę w oparciu o szacunek dla przyrody na przykładzie Tatr, stanowiących szczególny symbol Małopolski” z rąk Łukasza Smółki, wicemarszałka Województwa Małopolskiego, odebrał Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN.  Niespełna dwa lata temu znany podróżnik, Marek Kamiński, wybrał się w pieszą wędrówkę wokół Tatr. Przyświecało jej hasło „No Trace Tatra – bez śladów w przyrodzie”. Wiodła przez cztery krainy historyczne otaczające Tatry: Podhale, Orawę, Liptów i Spisz. „No Trace Tatra” to przedsięwzięcie, którego celem było propagowanie idei minimalizowania wpływu człowieka na środowisko naturalne, świadomego i odpowiedzialnego podróżowania. Poprzez tę wędrówkę chcieliśmy zwrócić uwagę na wyjątkowość Tatr, lecz także problemy, z którymi zmagają się Tatrzańskie Parki Narodowe po obu stronach granicy. Jednym z efektów podróży Marka Kamińskiego jest właśnie film Bartka Solika, który można obejrzeć na kanale TPNVideo na YouTube lub parkowym profilu na portalu Facebook. Polecamy!

Drukuj