Moc Gór online

24 sierpnia 2020

Rok 2020 jest czasem wyjątkowo trudnym. Dlatego też organizatorzy po raz pierwszy postanowili uruchomić dodatkową opcję w formie platformy online na stronie festiwalu, na której będzie można zobaczyć konkursowe filmy. Bilety dostępne są w trzech wariantach. Festiwal odbędzie się w dniach 27–30 sierpnia w Nosalowym Dworze w Zakopanem.

Do sprzedaży trafiły trzy rodzaje biletów, pozwalające na uczestniczenie w Festiwalu Moc Gór 2020 w wersji online. Dostęp do jednego z trzech bloków filmowych trwających około 5h kosztuje 24,99 zł. Z kolei w cenie 59,99 zł można nabyć karnet obejmujący wszystkie projekcje. Bilety upoważniają do oglądania produkcji biorących udział w konkursie filmowym Moc Gór w terminie 27.08.2020 od godz. 09:00 do godz. 23:59 w dniu 30.08.2020 r. Ponadto organizatorzy oferują dostęp do filmów nagrodzonych w konkursie. Produkcje z tego specjalnego bloku filmowego obejrzeć będzie można w dniu 30.08.2020 w godz. 12:30–23:59 – czyli zaraz po ogłoszeniu werdyktu konkursowego. Koszt biletu na filmy nagrodzone to 39,99 zł. Bilety są dostępne od czwartku 20.08.2020 r.

Czas obowiązywania biletów naliczany będzie od momentu wpisania kodu, który każdy otrzyma w wiadomości zwrotnej po zakupie biletu, jednak stanie się to nie wcześniej niż 27 sierpnia. Wyjątkiem jest blok niedzielny – ten będzie można oglądać od godz. 13.00 po ogłoszeniu werdyktu.

W ramach festiwalu odbędą się dwie wystawy – Rafała Raczyńskiego i Teresy Iwanejko-Tarczyńskiej.

Wystawa fotografii górskiej Rafała Raczyńskiego nosi tytuł „Góry świata w obiektywie”. Jak mówi sam autor, obejmuje ona nie tylko górskie krajobrazy, ale także wspaniałe kompozycje chmur, które potrafią zrobić wrażenie większe, niż najbardziej efektowne pasma górskie. Fotografie pochodzą z wypraw autora w najróżniejsze góry świata w tym w Tatry, Alpy, Kaukaz, Andy, czy na Kilimandżaro.

Podczas festiwalu można będzie również obejrzeć obrazy Teresy Iwanejko-Tarczyńskiej. Są to portrety szczytów korony Himalajów i Karakorum dużych rozmiarów.

Malowanie Gór to jak droga na szczyt. To przygotowania – zakładanie bazy, wybieranie drogi, zakładanie kolejnych obozów. Powroty do bazy. Czekanie na okno pogodowe – ja to nazywam chwilą odwagi w malarstwie. Są upadki i zwycięstwa. Zdarzają się powroty  na ten sam obraz, na tę samą niezdobytą Górę. Wspaniała i „trudna praca” – tak o swojej twórczości opowiada sama autorka.

Wernisaż odbędzie się w Teatrze Witkacego w sobotę 28 sierpnia o godz. 17.00. Wernisaż uświetnią swoją obecnością Krzysztof Wielicki, Janusz Majer oraz Piotr Pustelnik.


Moc Gór 2020: bezpieczeństwo podczas festiwalu

Tegoroczna 16. edycja Festiwalu Moc Gór to nowe otwarcie, po piętnastu edycjach Spotkań z Filmem Górskim. W związku z obecną sytuacją Covid-19  festiwal zaplanowany został zgodnie z wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych.

Wydarzenia festiwalowe będą odbywać się w hotelu Nosalowy Dwór Resort & SPA. W trosce o bezpieczeństwo uczestników, liczba osób przebywających w sali zostanie ograniczona zgodnie z obowiązującymi wytycznymi.

Nowe zasady bezpieczeństwa, które wymusiła trwająca pandemia, stosowane będą na wszystkich polach realizacji festiwalu. Miejsca siedzące zostaną rozstawione zgodnie z zasadami zachowania dystansu społecznego (min. 1,5 m od siebie). Dokładnie takie same reguły panować będą w salach, w których wyświetlane będą filmy – to bardziej rygorystyczne działania niż w kinach, gdzie przepisy zobowiązują do zajmowania co drugiego miejsca. Na terenie festiwalu rozlokowane zostaną stanowiska do dezynfekcji dłoni, a specjalnie przeszkolona obsługa zaopatrzona będzie w maseczki lub przyłbice, tak aby festiwal odbył się w sposób bezpieczny dla uczestników.

Prosimy o uważne zapoznanie się z regulaminem:  http://www.mocgor.pl/regulamin/

W ramach festiwalu odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Filmowy, spotkania z himalaistami i Akademia Górska. Po raz trzeci przyznana zostanie Nagroda Taternika im. Jerzego Kukuczki!


Karnety
 

Szczegóły: www.mocgor.pl


Drukuj