Lawiny – pomiędzy teorią a praktyką

10 lutego 2021
Aktualizacja: 11 lutego 2021

Zapraszamy na kolejny webinar w ramach akcji „Lawinowe ABC", który poświęcimy tematowi lawin. Dowiecie się m.in., jakie procesy zachodzą w pokrywie śnieżnej i jak klasyfikujemy lawiny ze względu na ich wielkość. Spotkanie poprowadzi Tomasz Nodzyński, przewodnik tatrzański klasy I, ratownik TOPR oraz pracownik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – IMGW PIB.

  • fot. Tomasz Nodzyński

    fot. Tomasz Nodzyński

Webinar jest częścią projektu „Lawinowe ABC" realizowanego przez TPN przy współpracy PZU. To już trzecia z czterech zaplanowanych prezentacji dotyczących uprawiania turystyki zimowej. W szczególności zasad bezpieczeństwa, oceny stopnia zagrożenia lawinowego oraz zastosowania sprzętu do ratownictwa lawinowego.

Osoby zainteresowane tematyką turystyki zimowej zachęcamy również do wzięcia udziału w I Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Turystyce Zimowej, który wystartuje z początkiem marca. Szczegóły znajdziecie na profilu Lawinowe ABC oraz na stronie www.lawinoweabc.pl. Zakres tematyczny konkursu obejmie zagadnienia będące przedmiotem wspomnianych webinarów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, m.in. uczestnictwo w kursie lawinowym, dlatego zachęcamy do uważnego oglądania!

 

Spotkamy się, jak zawsze na platformie Zoom, na naszym kanale TPNVideo na YouTube oraz na Facebooku.

 

Pamiętajcie: czwartek, 11 lutego, godzina 19.00!

 

Poprzednie webinary do obejrzenia są na naszym kanale TPNVideo na platformie YouTube.

 


Sponsorami akcji „Lawinowe ABC" są:
RMF FM, Mammut, Pieps Technology, Freerajdy, 5+ Szkoła Górska.
Drukuj