Lawinowe ABC - ostatni webinar

13 lutego 2023
Aktualizacja: 15 lutego 2023

Zapraszamy na ostatni, czwarty webinar w ramach tegorocznej akcji Lawinowe ABC, który odbędzie się w czwartek 16 lutego o godzinie 19.00.

Łukasz Kowalczyk, ratownik TOPR oraz przewodnik wysokogórski, opowie o "Wyposażeniu zimowym turysty: rakach i czekanie”. Wiele osób nie do końca wie jakie są różnice miedzy rakami a raczkami, jak poprawnie używać czekana, a umiejętność właściwego wykorzystania posiadanego sprzętu jest kluczowa. Spotykamy się jak zawsze:

???? na platformie Zoom: bit.ly/LawinoweABC4
???? na naszym kanale TPNVideo na YouTube.
???? oraz na naszym profilu na Facebooku
 
 
W ramach tegorocznej edycji Lawinowego ABC można będzie obejrzeć 4 webinary oraz wysłuchać 2 podcastów ze specjalistami w sprawach poruszania się zimą po górach - wszystkie odbędą się w formie online. Tradycyjnie, po wszystkich spotkaniach w drugiej połowie lutego odbędzie się III ogólnopolski Turniej wiedzy o turystyce zimowej, a do wygrania będą atrakcyjne nagrody.
 
Tematem pierwszego webinaru były ,,Problemy lawinowe’’, prowadził go Przemysław Wójcik, zawodowy przewodnik wysokogórski IVBV oraz ratownik TOPR. Webinar możecie zobaczyć TUTAJ.
 
Tematem drugiego były ,,Obrażenia ciała i zagrożenia środowiskowe podczas zimowej aktywności górskiej’’, prowadził go Andrzej Górka, zawodowy ratownik TOPR oraz ratownik medyczny. Webinar możecie zobaczyć TUTAJ.
 
Tematem kolejnego były "Psy lawinowe w TOPR", prowadził go ratownik TOPR oraz wysokogórski przewodnik tatrzański, Grzegorz Kubicki. Webinar możecie zobaczyć TUTAJ.
 
____
Organizatorem akcji Lawinowe ABC jest Tatrzański Park Narodowy we współpracy z Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe - TOPR i Pomoc to Moc - społeczna odpowiedzialność PZU. Sponsorzy: RMF FM, Mmtsklep.pl - sklep marki Mammut w Polsce, Pieps Technology, Freerajdy i 5+ Szkoła Górska.

Drukuj